خر و پف در دوره بارداری خطر سزارین و تولد نوزاد کم وزن را افزایش می‌دهد

سلامانه :تازه ترین مطالعات دانشمندان آمریکایی نشان می دهد احتمال زایمان سزارین و متولد شدن نوزادان کم وزن در زنان بارداری که خر و پف می کنند، بیشتر است.

 

براساس مطالعه دانشمندان دانشگاه میشیگان آمریکا که در مجله « اسلیپ » منتشر شده است ، نشان می دهد خر و پف مادر برای نوزاد آینده خوب نیست. 


به نوشته پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان تاپ سانته، این دانشمندان دریافته اند که خر و پف زنان باردار دو تا سه بار در هفته ، احتمال زایمان سزارین و تولد نوزاد کم وزن را افزایش می دهد.

براساس این مطالعه ، این خطر در زنانی که قبل یا حین بارداری خر و پف می کنند ، بیشتر است. این زنان به احتمال 65 درصد نوزادانی با وزن کمتر از حد نرمال به دنیا می آورند و خطر زایمان سزارین در آنها دو برابر می شود.

 

همچنین زنانی که تنها در دوره بارداری خر و پف می کنند نسبت به زنانی که خر و پف نمی کنند ، در معرض این خطر هستند.

 

این مطالعه بر روی هزار و 673 زن باردار انجام شد که 35 درصد آنها به طور مرتب در دوره بارداری خر و پف می کردند. در این مطالعه در مورد خر و پف احتمالی آنها و دفعات آن و همچنین اطلاعاتی در مورد زایمان و شیوه زندگیشان (الکل ، تغذیه ، سیگار و غیره) سوال شد.

 

به گفته دانشمندان، خر و پف در دوره بارداری گاهی ممکن است نشان دهنده مشکلاتی جدی در سلامت مادر باشد که ممکن است مثلا دچار آپنه خواب ، مشکلات تنفسی ناشی از کاهش اکسیژن خون در طول شب، فشار خون بالا یا حتی پری-اکلامپسی باشد.

 

در مورد تاثیر این عارضه در وزن کودک ، محققان می گویند خر و پف ممکن است ایجاد التهاب کند که جفت را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

به گفته دکتر لوئیز اوبرین، سرپرست این گروه تحقیق در دانشگاه میشیگان، نتایج این تحقیق بر اهمیت شناسایی بهتر اختلالات تنفسی در دوره بارداری تأکید دارد که می تواند موجب اختلالاتی در زایمان یا برای کودک داشته باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.