هشدار! نوشابه‌های رژیمی چا‌ق‌تان می‌کند

هشدار! نوشابه‌های رژیمی چا‌ق‌تان می‌کند

سلامانه : یافته‌های تازه نشان می‌دهد، فروش نوشابه‌های گازدار رژیمی کاهش اندکی داشته است. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، بر اساس گزارش موسسه Wells Fargo، فروش نوشابه‌ای گاز دار رژیمی کم و بدون کالری در سال گذشته 7 درصد کاهش یافته است. فروش سالانه این محصولات تنها 2 درصد کاهش می یابد.


راز فروش بالای این نوشابه ها هنوز سر به مهر است، اما شاید افرادی که قصد دارند وزن شان را کاهش دهند، خریداران اصلی این نوشیدنی ها هستند. 


نتایج یافته های گذشته دانشمندان نشان داده نوشیدن نوشابه های رژیمی سبب افزایش وزن نمی شوند، اما نتایج بررسی سال 2011 متخصصان انجمندیابت آمریکا نشان داده، نوشیدن نوشابه های کم و فاقد کالری می تواند سبب افزایش وزن افراد شوند. 

 

چگونه؟ چندین تئوری وجود دارد. دانشمندان پیش بینی می کنند، شیرین کننده های مصنوعی، پیش از این که دهان تان را شیرین کنند، مغزتان را فریب می دهند. هنگامی که نوشیدنی شیرین می نوشید، بدن تان به طور طبیعی انتظار دارد کالری دریافت کند که نوشیدنی های رژیمی فاقد آن هستند. پس بدن واکنش نشان داده و قند موجود در خون را به چربی تبدیل می کند.


ممکن است بدن با انتخاب روش دیگر قند موجود در خون را بسوزاند. با نوشیدن نوشابه های رژیمی نمی توان قند خون از دست رفته را جبران کرد. برای همین پس از نوشیدن این نوع نوشابه ها دوست دارید آب نبات، شیرینی و شکلات بخورید.


همچنین ممکن است افرادی که این نوع نوشابه های را می نوشند به علت کاهش کالری بدن شان به پرخوری رو بیاورند. 


بهترین راه برای پیشگیری از افزایش وزن و قند خون عدم مصرف نوشابه های رژیمی، پیروی کردن از رژیم غذایی سالم و ورزش کردن است.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.