سیب‌زمینی سرخ‌شده آتشی بر جان سلامت

سلامانه :اقبال مردم همدان به خرید از مراکز فست‌فود به ویژه خرید سیب‌زمینی‌ سرخ‌کرده، نه شب و روز می‌شناسد نه کوچک و بزرگ... جالب آنکه مردم از مضرات آن آگاه هستند اما بازهم دست از خرید آن برنمی‌دارند.

 

به گزارش فارس از همدان، هر جامعه‌ای با سنت‌ها و آداب و رسوم خاص آن شناخته می‌شود بدین معنا که هر چه سنت‌ها بیشتر و دارای پیشینه دیرینه‌تر باشد نشان از قدمت بالای فرهنگ آن جامعه دارد.

وجود غذاهای لذیذ و خوشمزه محلی از جمله مصادیق آداب و رسوم هر منطقه‌ای به شمار می‌رود که همدان با قدمت بالای خود، نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست.

غذاهایی چون دیزی، کوفته، آبدوغ‌خیار، اشکنه، انواع آش با سبزی کوهی، حلوا، آش گوجه و نرگسی را می‌توان به عنوان غذاهای محلی همدان دانست که این روزها شاید کودکان، نوجوانان و جوانان این دیار کمتر به آن گرایش دارند.

تغییر ذائقه اغلب مردم همدان از موضوعاتی است که کاملاً معلوم و مشهود است و این موضوع را می‌توان با نگاهی گذرا به مراکز فروش فست‌فود مشاهده کرد.

گرایش به سمت استفاده از فست‌فودها به ویژه ساندویچ، پیتزاپیراشکی، پیتزا و سیب‌زمینی سرخ کرده به حدی افزایش یافته که شاهد ایجاد قارچ‌گونه این اماکن به ویژه مراکز فروش سیب‌زمینی سرخ‌کرده هستیم به طوری که برخی از آنان بدون مجوز مشغول فروش هستند.

عدم رعایت مسائل بهداشتی در این مراکز از دیگر مشکلاتی است که سلامت خریداران این محصول را به خطر می‌اندازد.

باید گفت خرید از مراکز فست‌فود به ویژه سیب‌زمینی‌ سرخ کرده، نه شب و روز می‌شناسد نه کوچک و بزرگ.... صف‌های طولانی برای خرید سیب‌زمینی سرخ شده تقریباً در همه مراکز فروش این محصول مشاهده می‌شود و جالب آن که وقتی پای صحبت اغلب خریداران آن می‌نشینیم، از مضرات آن آگاه هستند اما بازهم دست از خرید آن برنمی‌دارند.

این موضوع بر کسی پوشیده نیست که بحث سلامت، از دغدغه‌های اصلی هر جامعه‌ای محسوب می‌شود به طوری که مسئولان بهداشتی آن با ارائه هشدارها و پیام‌های بهداشتی و لزوم توجه به تغذیه سالم، سعی در ایجاد جامعه‌ای سالم و عاری از امراض و بیماری دارند.

بسیاری از کارشناسان تغذیه بر مضرات بسیار این محصول اتفاق نظر دارند و بر وجود ماده‌ سرطان‌زای آکریلامید در آن هشدار می‌دهند.

آکریلامید ماده‌ اسیدی سرطان‌زایی است که هنگام سرخ‌کردن یا برشته کردن مواد کربوهیدراتی در درجه حرارت بالا ایجاد می‌شود که مقدار آن در سیب‌زمینی سرخ‌کرده و چیپس بیشتر است.

این ماده سمی بعد از وارد شدن به بدن انسان، بلافاصله تجزیه می‌شود و ماده‌ خطرناکی به نام گلاسیرآمید را تولید می‌کند که این ماده نیز با تأثیرگذاری بر روی DNA و ایجاد جهش در ژن‌ها موجب بروز انواع عفونت‌ها، ایجاد سرطان و یا ورود آسیب جدی به سیستم ایمنی و عصبی فرد می‌شود.


علاقه مردم به استفاده از سیب‌زمینی سرخ کرده با سس فراوانی که معلوم نیست با چه چیزی و چگونه تهیه می‌شود!، باعث شده بسیاری از افراد اقدام به ایجاد مرکزی برای فروش این محصول کنند.

با دقتی هرچند گذرا متوجه غیر بهداشتی بودن تهیه این محصول در اکثر مراکز فروش آن نیز می‌شویم، در بیشتر اماکن، روغن مورد استفاده برای سرخ کردن آن به دلایل اقتصادی تعویض نمی‌شود و به طور مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد که به شدت سرطان‌زاست.

وجود روغن نامطلوب و سوخته علاوه بر بروز عوارض گوارشی موجب بروز ناراحتی‌های کبدی، قلبی ـ عروقی در فرد می‌شود.

نحوه شست و شوی وسایل تهیه این محصول نیز حکایت دیگری است که باید آن را از نزدیک مورد رصد قرار داد تا فهمید چه چیزی را به خورد خود می‌دهیم.

حرف از بوی روغن سوخته که دیگر نباید زد چون بوی نامطبوع و زننده آن تا چندکیلومتری مغازه فروش این محصول، مشام هر رهگذری را می‌آزارد.

به سمت یکی از مغازه‌های شلوغ فروش سیب‌زمینی می‌روم و با یکی از خریداران آن گفت‌و‌گو می‌کنم، مهری سماواتی می‌گوید: من بیشتر مواقع هوس خرید سیب‌زمینی سرخ کرده را می‌کنم و هیچ وقت هم برایم مهم نبوده که چه طور تهیه می‌شود چون به نظرم ظاهر خوب و خوشمزه‌ای دارد.

از او می‌پرسم یعنی بهداشت و نحوه تهیه آن برایت اهمیتی ندارد؟ که در پاسخ می‌گوید: نه اینکه اصلاً اهمیتی نداشته باشد اما خیلی هم روی این موضوع حساس نمی‌شوم.

کودک پنج ساله‌ای را می‌بینم که از پدرش می‌خواهد برایش سیب‌زمینی بخرد، پدر قصد قانع کردن کودکش را دارد که این غذا به درد او نمی‌خورد ولی وقتی با سرسختی کودک مواجه می‌شود، او نیز در صف خرید سیب‌زمینی قرار می‌گیرد.

وقتی با این پدر 43 ساله گفت‌و‌گو می‌کنم می‌گوید: من خودم علاقه‌ای به خرید این گونه محصولات ندارم اما وقتی با اصرار فرزندم مواجه می‌شوم چاره‌ای ندارم.

اسماعیل کیا می‌افزاید: به نظرم استفاده از این محصولات باید خیلی کم باشد و بهتر آنکه در منزل تهیه شود چون از نظر بهداشتی قابل اعتمادتر است.

دو دختر جوان نیز در حال عبور از کنار مرکز فروش سیب‌زمینی بودند که یکی از آنان به دوستش پیشنهاد خرید آن را می‌دهد اما دیگری با اطمینان، از ناسالم بودن آن می‌گوید و اجازه خرید آن را نمی‌دهد.

با اغلب افرادی که صحبت می‌کنم ارزان بودن آن، سریع آماده شدن و خوشمزه بودن آن را دلیل خرید این محصول عنوان می‌کنند.

یکی از خریداران عنوان می‌کند: شرایط کار من طوری است که تا عصر مشغول کار هستم و بیشتر مواقع از سیب‌زمینی سرخ کرده به عنوان وعده غذایی خود استفاده می‌کنم.

خطرات استفاده زیاد از سیب‌زمینی سرخ کرده را به وی گوشزد می‌کنم که در پاسخ لبخندی می‌زند و می‌گوید: می‌دانم، اما عادت کرده‌ام!.

از فروشنده یکی از مراکز تولید سیب‌زمینی سرخ‌کرده از درآمدزایی این کار می‌پرسم که می‌گوید: این کار زحمت چندانی ندارد اما عایدی خوبی دارد چون اغلب مردم هوس خرید آن را می‌کنند.

وی ادامه می‌دهد: البته همین شرایط باعث شده هر کس با اندک‌سرمایه‌ای به دنبال تهیه این محصول و کسب سود باشد که این موضوع چندان جالب نیست چون در این جریان، کمتر به بحث بهداشت توجه می‌شود.

از او می‌پرسم که خودش چه قدر سیب‌زمینی سرخ‌کرده می‌خورد که لبخندی می‌زند و می‌گوید: راستش، بوی روغن سیب‌زمینی حالم را خراب می‌کند و مدت‌هاست وعده غذایی خود را از منزل می‌آورم.
در مجموع به نظر می‌رسد سیب‌زمینی سرخ‌کرده شیفتگان و علاقه‌مندان زیادی دارد که از هر سن و قشری را شامل می‌شود.

از آنانی که برای سیر کردن شکم خود به سراغ آن می‌روند تا افرادی که در برنامه تفریحات دوستانه خود برای پذیرایی از خود این محصول را می‌خرند، همه و همه را باید از مضرات آن آگاه کرد زیرا استفاده بیش از حد آن باعث بروز بیماری‌هایی چون چاقی و یا بروز سرطان‌ها می‌شود.

باید اصلاح فرهنگ تغذیه را مد نظر قرار داده و به سمت استفاده از غذاهای سالم و مقوی رفت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.