ابتکار: اتاق فکر زیست محیطی در استان ها تشکیل می‌شود

سلامانه :رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پژوهش علمی زیربنای هر اقدام اجرایی است بر همین اساس اتاق فکر زیست محیطی در استان ها با حضور نخبگان و اساتید، تشکل ها، بخش خصوصی و بخش های بهداشت ایمنی و محیط زیست صنایع ( HSE ) تحت مدیریت استانداران تشکیل شده است .

 

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نشستی با انجمن های علمی، اساتید و پژوهشگران دانشگاه ها بر لزوم استمرار این جلسات اظهار داشت: هم پیمانی محققان ، دانشگاهیان، سازمان های مردم نهاد، مردم، رسانه ها و انجمن های علمی با سازمان حفاظت محیط زیست مهمترین کمک برای حل بحران های زیست محیطی موجود کشور است.

وی بر عزم این سازمان برای حرکت مبتنی بر پژوهش و دانایی تاکید کرد و گفت : هم پیمانی محققان، دانشگاهیان، سازمان های مردم نهاد، مردم ،رسانه ها و انجمن های علمی با سازمان حفاظت محیط زیست برای حل بحران های زیست محیطی کشور ضروری است.

ابتکار گفت: با ایجاد همدلی و همراهی در جامعه و ایجاد رویکرد مثبت و بدون تکرار اشتباهات گذشته و با تکیه بر توانمندی ها و دانش علمی کشور می توانیم بر مشکلات پیروز شویم که نقش دانشگاه ها و پژوهشگران علمی و تخصصی در این روند غیرقابل انکار است.

معاون رییس جمهوری تاکید کرد: برنامه ریزی، نقشه راه، پژوهش های علمی مفصل و دقیقی به همت مدیران و همکاران سازمان حفاظت محیط زیست بر اساس نگاه کلان و راهبردی تهیه شده که در کنار بازنگری مصوبات نادرست و سیاست ها و روش های غلط گذشته می تواند مسیر بازگشت به علم و عقلانیت را هموار کند.

رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه به علت توقف گزارش دهی از سال 84 پایه آماری و آمارهای دقیقی از وضعیت محیط زیست کشور وجود ندارد، گفت: تلاش جامعه علمی و دانشگاهی منوط به نگاه درست و علمی به مسایل و در نظر گرفتن همه زوایای موضوعات محیط زیست است.

به گفته وی آسیب شناسی نحوه حضور و ورود جامعه دانشگاهی، محققان و انجمن های علمی به موضوعات محیط زیست، همچنین برقراری جلسات منظم تخصصی با معاونت ها، تشکیل اتاق فکر و شورای پژوهشی در سازمان حفاظت محیط زیست و استان ها منجر به پیشرفت وضعیت محیط زیست کشور می شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.