توزیع علوفه میان حیات‌وحش استان تهران / به ازای هر پنج هزار هکتار یک محیط‌بان داریم

سلامانه :مدیرکل محیط زیست استان تهران از توزیع علوفه میان حیات‌وحش استان تهران پس از بارش برف خبر داد.

دکتر محمدهادی حیدرزاده در گفت‌وگو با ایسنا ، افزود: با سفیدپوش شدن منطقه ورجین و دماوند، پس از بارش باران، توزیع علوفه در این مناطق آغاز شده و به نوبت دیگر مناطق را نیز با همکاری دوستداران محیط زیست تحت پوشش قرار خواهیم داد.

وی از کشف تخلفات جدیدی توسط اداره کل محیط زیست استان تهران خبر داد و افزود: به طور جدی برخورد با متخلفان را پیگیری می‌کنیم اما با توجه به تعداد اندک محیط‌بانان استان تهران نسبت به مساحت مناطق حفاظت شده با مشکل مواجه هستیم.

مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه به ازای هر پنج هزار هکتار از وسعت مناطق حفاظت شده استان تنها یک محیط‌بان وجود دارد،‌ افزود: به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا حداقل مخبرانی در سطح استان تهران داشته باشیم که در صورت مشاهده تخلف آن را به ما اعلام کنند.

سامانه خط سبز بزودی در کل کشور راه‌اندازی می‌شود
حیدرزاده همچنین از راه‌اندازی سامانه خط سبز در کل کشور برای گزارشات تخلفات زیست محیطی خبر داد و گفت: طی جلساتی که با معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داشتیم، قرار شد یک شماره چهار رقمی برای راه‌اندازی این سامانه اختصاص داده شود.

سامانه 137 برای برخورد با متخلفین محیط زیست همکاری کند
وی با اشاره به زباله‌سوزی‌ها و فعالیت کوره‌های غیرمجاز در شهر تهران، اظهار کرد: در شرایط افزایش آلودگی هوا با جدیت با افراد متخلف برخورد کرده و کوره‌های غیرمجاز اطراف شهر تهران را تخریب کردیم اما سامانه 137 شهرداری با داشتن گشت سیار باید برای برخورد با متخلفین با ما همکاری کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.