اعتیاد ، شایع ترین بیماری اعصاب است

سلامانه :رئیس دومین همایش بین المللی علوم اعصاب در آستانه برگزاری این همایش، اعتیاد را شایع ترین بیماری در حوزه علوم اعصاب خواند.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر محمدرضا زرین دست افزود: بیمارانی که دچار اختلالات عصبی و افسردگی می شوند، بیشتر به اعتیاد روی می آورند.

وی یادآور شد: افرادی که از افسردگی، اضطراب، بی خوابی و دردهای مزمن رنج می برند، معمولا به استفاده خودسرانه داروها روی آورده و با مصرف طولانی مدت آنها دچار اعتیاد به داروها می شوند.

رئیس دانشکده فناوریهای نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، تصریح کرد: بسیاری از بیماری ها در حیطه علوم اعصاب هستند اما منشاء آنها چندان شناخته شده نیست؛ بیماری هایی مانند اوتیسم، اعتیاد، بی خوابی، اختلال حافظه، درد و ام.اس همگی مربوط به مشکلات مغزی می شوند که قوه تصمیم گیری فرد بیمار را نیز دچار مشکل می کنند.

زرین دست با اشاره به بی خوابی و تمایل اکثر بیماران به مصرف دارو تصریح کرد: این افراد جهت درمان بی خوابی، خودسرانه دارو مصرف می کنند و برغم این که این داروها معمولا سمی نیستند اما مصرف بی رویه آنها تبدیل به اعتیاد می شود.

دومین همایش بین المللی علوم اعصاب از 27 آذرماه امسال به مدت سه روز در سالن همایش های رازی برگزار می شود.

در این همایش صاحبنظران به بررسی علوم اعصاب شناختی، کارکردهای عالی مغز و چگونگی ارتقای این کارکرد، مبانی پایه و مبانی سلولی و مولکولی بسیاری از بیماری ها از طریق علوم اعصاب کلینیکی و بررسی جایگاه ذهن و عقل و ارتباط آن با مغز از طریق فلسفه علوم اعصاب می پردازد.

علاقمندان و متخصصان علوم مختلف می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دومین همایش علوم اعصاب به وب سایت همایش، به آدرس اینترنتی www.bcnc.ir مراجعه کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.