ساخت آدامس‌های ضد پوسیدگی دندان

سلامانه :یافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد جویدن آدامس‌ها و مواد قندی سبب "پوسیدگی" دندان‌ها می‌شوند و تحمیل خرابی لثه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

 

به گزارش  باشگاه خبرنگاران ؛ در اقدام جدید‌ی که امروزه دانشمندان انجام داده‌اند آن‌ها خوراکی‌های جذاب و جدیدی ابداع کرده‌اند که با مشکلات دهان و دندان مبارزه می‌کند و آن‌ها را از خطر پوسیدگی نجات می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند؛ این خوراکی‌ها که در قالب آدامس، پاستیل، ارائه می‌شوند اسید‌های موجود در غذا‌ها که سبب تخریب دندان‌ها می‌شود را از بین می‌برد و باعث تقویت لثه می‌شود.


گفتنی است: جویدن این آدامس‌ها بعد از غذا باعث می‌شود که مواد موجود در این آدامس و پاستیل‌ها با باکتری‌های دندانی موسوم بهmu tareptococci مبارزه کند.


نتایج مطالعات نشان می‌دهند؛ که مشکلات دهان و دندان هم اکنون به قدری است که بیش از سی درصد از کودکان بین نه تا سیزده سال حداقل یک بار برای مشکلات حاد دهان و دندان به دندانپزشک مراجعه کرده‌اند.


مصرف میوه و سبزیجات و شیر و لبنیات و آدامس‌های ضد پوسیدگی و فلوراید و مسواک می‌توانند دندان‌ها لثه‌هایی که سالم را برای شما به ارمغان بیاورند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.