سهم ۲۵ درصدی تجهیزات دندانپزشکی از صادرات اقلام پزشکی

سهم ۲۵ درصدی تجهیزات دندانپزشکی از صادرات اقلام پزشکی

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با بیان اینکه 25 درصد از سهم صادرات در حوزه پزشکی، متعلق به تجهیزات دندانپزشکی است، عنوان کرد: ارزش ریالی صادرات سالانه مجموع تجهیزات پزشکی کشور به حدود 3 میلیون دلار می‌رسد.

به گزارش ایسنا، ناصر ضیائی در نخستین جشنواره کارآفرینان تولید و تجارت دندانپزشکی ایران عنوان کرد: علاوه بر حضور تولیدکنندگان تجهیزات دندانپزشکی، کلیه مبتکران می‌توانند اختراعات خود را در قسمت علمی، پژوهشی و نانوتکنولوژی ارائه دهند.

وی افزود: امید است با حمایت مسئولان مربوطه بتوانیم این مبتکران جوان را نیز به عنوان تولیدکنندگان ممتاز آینده تجهیزات دندانپزشکی معرفی کنیم تا قادر باشند محصولات خود را در بازارعرضه کنند.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر 50 شرکت تولید کننده تجهیزات دندانپزشکی در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: محصولات این شرکت ها به 20 تا 30 کشور دنیا صادرات دارند و در نمایشگاههای بین المللی شرکت می‌کنند و بویژه در تولید یونیت صندلی با اروپا رقابت می‌کنند.

ضیائی با اشاره به سهم 25 درصدی تجهیزات دندانپزشکی در صادرات حوزه پزشکی اظهار کرد: میزان صادرات تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی با توجه به مشکلات ارزی که داشتیم امسال حدود 3 تا 4 میلیون دلار بوده است.

وی در ادامه به پاره‌ای از مشکلات این تولیدکنندگان پرداخت و اظهار کرد: عمده ترین مشکلی که اکنون جامعه تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی با آن دست به گریبان هستند، افزایش قیمت ارز و پیشامد موضوع تحریم‌هاست.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی افزود: به همین علت تهیه و آماده‌سازی مواد اولیه که بعضا باید از شرکت‌های اروپایی وارد شوند، سخت شده است و شرکت‌ها در خصوص واگذاری ارز با مشکل مواجه هستند. از جمله پیامدهای این امر افزایش قیمت تجهیزات دندانپزشکی است. با این حال متاسفانه تاکنون هیچ مساعدتی در این خصوص از سوی مسئولان امر صروت نپذیرفته است.

نخستین جشنواره کارآفرینان تولید و تجارت دندانپزشکی (IRDEC 2012) تا یک دی 1391 در سالن‌های 20،21و22 نمایشگاه بین‌المللی تهران در حال برگزاری است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.