پرهیز از غذاهای نفاخ، ترش و بخارزا برای انواع سردرد مفید است

سلامانه :یک متخصص طب سنتی گفت: پرهیز از غذاهای نفاخ و ترش و بخارزا و خواب پس از غذا، پرخوابی شبانه و خواب در روز و پرهیز از بوهای ناخوشایند و مصرف زیاد آب، لبنیات و میوه‌ها برای انواع سردرد مفید است.

 

ناصر رضایی پور در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره تدابیر کلی که برای همه یا دست‌کم بیشتر سردردها اظهار داشت: بیشتر سردردها با رعایت تدابیری مانند پرهیز از غذاهای نفاخ، پرهیز از غذاهای دیرهضم، پرهیز از مواد غذایی ترش به‌ ویژه سرکه، کاهش میزان غذا وآب مصرفی در صورت عادت به پرخوری، پرهیز از موادی که فاسدکننده مزاج مغز هستند مانند مصرف زیاد خرما، شنبلیله و عدس مفید است.

 

به گفته وی پرهیز از خواب پس از غذا، پرخوابی شبانه و خواب در روز، پرهیز از غذاهای بخارزا مانند سیر، پیاز، تره و خردل، پرهیز از غذاها و ادویه سردردآور مانند گردو، شاهدانه، زعفران و دارچین، پرهیز از شیر برای مبتلایان به ضعف مغز مفید بوده همچنین ماساژ، مشت و مال به عنوان درمان مشترک بیشتر انواع سردرد است.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: پرهیز از تغییرات شدید و ناگهانی هوا به‌ویژه در فصول بهار و پاییز، پرهیز از در‌هم خوری، برهم‌خوری و پرخوری،  پرهیز از کم‌خوری و اقدام‌های خودسرانه به کاهش وزن، بدون توجه به مزاج و تفاوت‌های فردی می تواند در کاهش علائم سردرد مفید باشد همچنین  پرهیز از اقدام خودسرانه و غیرعلمی به اعمال یداوی و خون‌گیری‌هایی چون حجامت، فصد تدابیری برای انواع سردرد مفید است.


رضایی پور افزود: پرهیز از بوهای ناخوشایند و همچنین بوها و موسیقی‌های نامتناسب با مزاج و روح و جسم فرد، پرهیز از استرس‌های روحی و محیطی و کاهش تنش‌های کاری و خانوادگی با به‌کارگیری تدابیر لازم برای انواع سردرد مفید است.


وی گفت: پرهیز از مصرف زیاد آب، لبنیات و میوه‌ها، پرهیز از خوردن ترشی‌جات، ماست، سالاد و نوشیدنی‌ها به همراه غذای اصلی، رعایت اصول خواب چون زود خوابیدن و زود بیدار شدن و به‌ اندازه خوابیدن، انجام ورزش و حرکات بدنی، مناسب با مزاج فرد، فصل، شرایط محیطی از تدابیر کلی برای انواع سر درد است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.