هیچ مشکلی در هوای خوزستان از لحاظ فیزیکی وجود ندارد

سلامانه :مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به مسمومیت و مشکل تنگی نفس مردم خوزستان در پی بارش باران‌های اخیر اظهار کرد: با بررسی‌هایی که داشته‌ایم در نهایت به این نتیجه رسیدیم که از لحاظ فیزیکی و دینامیکی هیچ مشکلی در هوای خوزستان وجود ندارد.

 

ملائی در گفت‌وگو با ایسنا ، افزود: سازمان هواشناسی وضعیت هوا را تنها از لحاظ فیزیکی بررسی می‌کند و بررسی پارامترهای شیمیایی هوا برعهده دیگر سازمان‌ها از جمله سازمان‌ حفاظت محیط زیست است.

 

وی در این باره که آیا طبق گفته برخی مسوولین، شرجی بالای هوا باعث مسمومیت مردم شده یا نه؟ اظهار کرد: شرجی بودن هوا پس از بارش باران کاملا طبیعی است و خوزستان همیشه این میزان شرجی را دارد و حتی در اولین بارشی که طی سال 92 در خوزستان داشتیم میزان شرجی هوا بسیار بالاتر از بارش‌های روزهای اخیر بود، اما مردم پس از آن مشکلات اینچنینی نداشتند.

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان با تاکید بر آرام بودن شرایط جوی طی بارندگی‌های اخیر، اظهارکرد: تحقیقات دیگر دستگاه‌ها، نشان داده میزان آلرژن‌هایی که برای تنفس مردم مشکل ایجاد می‌کند در حد نرمال است؛ اما به نظر می‌رسد مشکلی در هوا وجود دارد که موجب بروز مشکلات مردم شده است. البته تا کنون پاسخی برای آن پیدا نشده است.

 

ملائی افزود: در جلسه‌ای که طی روزهای اخیر در شهر اهواز برای بررسی آلودگی هوای این شهر برگزار شد سازمان هواشناسی نیز حضور داشت، اما مسئله این است که سازمان هواشناسی تنها مسائل فیزیکی را بررسی کرده و بررسی آلایندگی‌ها برعهده آن نیست.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.