وقتی ناخن ها راه راه می شوند

سلامانه :بروز لکه های قهوه ای رنگ روی ناخن و در سنین بالا می تواند عوامل مختلفی داشته باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

امیر حسین احسانی متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: خطوط تیره روی ناخن گاها اهمیت زیادی پیدا می کند چرا که ممکن است نشانه یک بیماری مهم یا سرطان پوست و ناخن به نام منالوها باشد.


وی بیان کرد: زمانی که در اشخاص در سنین بالا ( بالای سن 60 سالگی) یک نوار طولی قهوه ای یا رنگی روی ناخن اتفاق می افتد حتما باید دقت بیشتر شود که منالوم یا سرطان سلول رنگ دانه ای پوست نباشد.


وی اظهار داشت: علت های خطوط طولی با رنگ قهوه ای روی ناخن می تواند قارچ ها، خال ها، بعضی از اگزماها باشد.


احسانی گفت: تشخیص بیماری های پوستی یا ایجاد مشکل بیماری ناخن با انجام تکه برداری از ناخن امکان پذیر است که این کار قابل انجام نیست چرا که شاید منجر به تخریب دائمی ناخن شود.


وی اظهار داشت: شکسته شدن ناخن عوامل مختلفی دارد که میی توان به کم خونی، مشکل تیروئید، تغذیه نادرست، استرس زیاد، نوع کار با مواد شوینده، کارهای دستی، تروما( آسیب به ناخن یا ضربه هایی که به ناخن وارد می شود) اشاره کرد.


وی در پایان گفت: نقاط سفیدی که روی ناخن ها ایجاد می شود می تواند در اثر ضربه باشد اگر شخصی از دوران کودکی سفیدی ناخن داشته باشد اهمیت زیادی دارد و حتما باید بررسی های بیشتری انجام شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.