آیا قهوه سرطان‌زاست؟

آیا قهوه سرطان‌زاست؟

سلامانه : یافته‌های تازه نشان می دهند، از هر 10 بزرگسال بریتانیایی یک نفر به اشتباه فکر می کند نوشیدن قهوه سبب بروز سرطان می شود. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از روزنامه گاردین، نتایج نظر سنجی یک موسسه خیریه از دو هزار بزرگسال بریتانیایی نشان داد، 9 درصد افراد فکر می کنند نوشیدن قهوه احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد، در حالی که 10 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی باور دارند کافئین موجود در این نوشیدنی سبب کاهش وزن می شود. 


اما صندوق جهانی مطالعات سرطان با اشاره به نادرست بودن دو باور فوق اعلام کرد، با نوشیدن متعادل قهوه می توان شانس ابتلا به سرطان های رحم و کبد را به شدت کاهش داد. 


مسئولان موسسه خیریه، پس از بررسی پاسخ های نظر سنجی اعلام کردند، بیش از یک پنجم افراد معتقدند نوشیدن قهوه همراه با شیر و خامه مرگ بار است.


دکتر راشل تامپسون، پژوهشگر ارشد صندوق جهانی مطالعات سرطان گفت:«هنوز نمی دانیم نوشیدن چه میزان قهوه در روز می تواند خطر بروز سرطان رحم، کبد و معده را کاهش دهد.»


او افزود:«پزشکان توصیه می کنند برای جلوگیری از تاثیر منفی کافئین بر بدن بهتر است حداکثر سه فنجان قهوه در روز نوشیده شود.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.