سالمندان عضلات خود را تقویت کنند

سلامانه :با روند پیری و مسن شدن عضلات و پیری مفاصل دچار تضعیف و ساییدگی می‌شوند که ورزش کردن از این امر جلوگیری می‌کند.

 

محمد امامی ارتوپد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، افزود: در پدیده پیری و مسن شدن عضلات و مفاصل تحت تاثیر پیری و ضعیف شدن قرار می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: پوک شدن استخوانها، ساییده شدن عضلات سر مفاصل، آرتروز، کم شدن قوا، قدرت و نیری عضلات مشکلاتی است که پیری با خود به ارمغان می‌آورد.

امامی با اشاره به اینکه افراد مسن باید عضلات خود را قوی نگه دارند، تصریح کرد: از همه مهمتر عضلات هستند که به عنوان کمک فنرها از آنها یاد می‌شود با ضعیف شدن آنها مفصل زودتر آسیب می بیند که با قوی نگه داشتن عضلات می‌توانیم روند پیری را کندتر کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از عوارض پیری خشک شدن مفاصل است که اگر در حد متعارف و حساب شده‌ای تامین نشود و عضلات تقویت نشوند و از پوکی استخوان جلوگیری نکنند پدیده پیری زودتر از حد معین فرد را درگیر می‌کند.

وی این تصور که ورزش کردن یعنی تنیس، کوهپیمایی و ورزش با دستگاه‌های ورزشی است را غلط دانست و گفت: افراد مسن باید تحت نظر پزشک ارتوپد ورزش‌های مناسب و کم خطر را به تدریج و ملایم مانند پیاده‌روی، استخر و شنا و راه رفتن در آب را انجام دهند تا از روند پیری جلوگیری کنند.

اما در پایان اذعان داشت: تغذیه تاثیر بسزایی در کاهش پیری دارد که می‌توان با مصرف مکمل‌های کلسیم و ویتامین‌ها از 40 تا 50 سالگی خود را بیمه کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.