ویروسی كه سیگار می‌كشد

سلامانه :افراد سیگاری بیشتر از سایر افراد به انواع بیماری‌ها مبتلا می‌شود و آن به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن آنها است اما گاهی خود سیگار باعث تقویت ویروس‌ها و تشدید برخی بیماری‌های خطرناك در افراد می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،‌‌ پژوهشگران به افرادی كه به دلیل ضعیف بودن سطح ایمنی بدن خود و یا به دلایل مختلف مانند بارداری،‌ كهولت سن،‌‌ یا بیماری نباید در فصول سرد سال آنفولانزا بگیرند توصیه‌هایی دارند تا با رعایت آن نكات دچار مشكل آنفولانزا نشوند. 

گفتنی است،‌ ازجمله اقداماتی كه افراد برای جلوگیری ای ابتلا به آنفولانزا باید انجام دهند ترك كردن مصرف سیگار است اگر سیگار استعمال می‌كنند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند،‌ در هنگام بروز آنفولانزا ریه‌ها به شدت درگیر مبارزه با ویروس هستند و سیگار كشیدن باعث از بین بردن دیواره‌های خاصی می‌شود كه وظیفه خارج كردن عفونت را از طریق سرفه برعهده دارند و سبب تأخیر در درمان بیماری و ضعیف شدن ریه‌ها می‌شود. 

همینطور قرقره كردن آب نمك هرشب برای ازبین بردن میكروب‌های گلو و نوشیدن مایعات بویژه چای  كم‌ رنگ به همراه یك قاشق چای خوری عسل و بخوردادن صورت و استحمام با آب گرم از جمله روش‌های بسیار مناسب برای جلوگیریی از ابتلا به آنفولانزا است. 

درعین حال تغذیه مناسب و مصرف میوه‌های حاوی ویتامین C  و پوشیدن البسه مناسب فصول سرد می‌تواند فرد را از ابتلا به آنفولانزا نجات دهد. 

درصورت بروز آنفولانزا فرد از درمان‌های خودسرانه خودداری كرده با پزشك متخصص مشاوره نموده و استراحت نماید. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.