ترفند‌هایی برای داشتن تعطیلاتی آرام و دلچسب

سلامانه :فصل سرما می‌تواند باعث ایجاد نوعی "استرس" در افراد شود،‌ مشغله‌های فراوان افراد امروزی نیز می‌توانند باعث عدم بردن لذت کافی از تعطیلات شوند اما راه حل هایی برای دفع این مشکلات وجود دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اغلب افراد به هنگام تعطیلات آخر هفته معمولاً دچار نوعی استرس می‌شوند.
گفتنی است: این استرس ها معمولاً به دلایل مختلفی رخ می دهد ازجمله نگرانی‌های کاری، درسی، خانوادگی، کارهای به تعویق افتاده، بیماری‌ها، اتفاقات غیر قابل پیش بینی و حتی نگرانی از نداشتن وقت کافی برای استراحت و تفریح که البته برای رفع تمامی این موارد راه حل‌های مفیدی وجود دارد.

بررسی ها نشان می‌دهند؛ پژوهشگران برای رفع مشکل "استرس" در هنگام تعطیلات توصیه می کنند در وهله اول افراد یک برنامه ریزی دقیق برای تک تک ساعات تعطیلات اخر هفته خود داشته باشند و همینطور موافقت دیگر اعضای خانواده و دوستان را برای عمل به برنامه ریزی انجام شده به دست آورند.

همچنین برای کاهش حس "استرس" سعی کنند اندکی پیاده روی انجام دهند، پیاده روی سبب کاهش" استرس" و ترشح هورمون‌های آرام بخش در افراد میشود، همچنین پیاده روی سبب تنظیم مجدد مکانیزم ها و عملیات مغزی شده آنها را مرتب می‌نماید.خوردن غذاهایی که انرژی فراوان به بدن برساند نیز باعث کاهش حس استرس در افراد می‌شود.

یکی از کارهای مهم برای کاهش استرس در حین تعطیلات نظافت منزل است زیرا مرتب بودن خانه باعث می شود فرد کمتر دچار احساس سردرگمی و استرس شود.

یکی دیگر از راه های کاهش استرس در طول تعطیلات استراحت کردن و حتی خوابیدن است که به مغز کمک می کند آسیب های روحی و خستگی جسمی را از بدن پاک نماید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.