ترفندهایی برای ورزش در هوای برفی

سلامانه :ورزش كردن محدود به باشگاه‌های ورزشی و یا هوای گرم نیست و در تمام ایام سال افراد می‌بایست برای حفظ سلامت خود ورزش كنند اما به هنگام زمستان باید نكاتی را حین ورزش در هوای آزاد رعایت نمایند.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران ، پژوهشگران به افرادی كه تمایل دارند در هوای سرد ورزش كنند توصیه‌هایی برای انجام ورزش در كنار جلوگیری از بروز سرماخوردگی دارند. 

گفتنی است،‌ پژوهشگران برای انجام ورزش در فضای باز توصیه می‌كنند تا افراد ابتدا خود را كاملا گرم نمایند و آنگاه شروع به انجام تمرینات ورزشی نمایند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند،‌ برای ورزش در هوای سرد ابتدا افراد باید از تمرین‌های سبك شروع كنند و بعد رفته رفته به انجام تمرینات سخت و پیچیده بپردازند. 

لباس ورزشی مورد استفاده در فصل زمستان باید متفاوت با فصل تابستان باشد و بهتر است لباسی چندلایه باشد كه درعین تبادل هوا با محیط خارج مانع از دست رفتن دمای بدن شود. 

این لباس بهتر است از جنس پنبه باشد تا بتواند عرق بدن را به خود جذب كرده مانع از سرماخوردن فرد شود.

پژوهشگران همچنین مصرف كرم ضدآفتاب حتی در فصول سرد سال را به ورزشكاران توصیه می‌كنند زیرا اشعه مضر خورشید می‌تواند سبب مشكلات پوستی برای افراد شود. 

در پایان پژوهشگران تأكید می‌كنند كه افراد پس از انجام تمرینات ورزشی حتما البسه خود را عوض نموده و لباس‌های خشك به تن كنند تا دچار سرماخوردگی نشوند 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.