دیابتی ها در شب یلدا مراقب باشند

سلامانه :متخصص علوم تغذیه و عضو هیات علمی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران به مبتلایان به دیابت ، بیماری های متابولیکی و بیماری های کلیوی توصیه کرد که در شب یلدا در مصرف باسلوق و آجیل نهایت محدودیت را اعمال کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر ˈفرزاد شیدفرˈ افزود: مصرف مغزهای گیاهی به شرط خام بودن آن به دلیل دارا بودن اسید چرب غیراشباع به افراد دیابتی توصیه می شود. 

وی تصریح کرد: البته مصرف زیاد آنها نیز به دلیل رساندن مقدار زیادی چربی به بدن مناسب نبوده و افرادی که در مصرف مغزهای گیاهی زیاده روی می کنند ممکن است روند اضافه وزن و چاقی در آنها تسریع شود.

متخصص علوم تغذیه دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: گردو به دلیل داشتن اسید چرب امگا 3 نسبت به سایر مغزهای گیاهی دارای ارجحیت است و هر چه گردو تازه تر باشد ارزش غذایی آن بیشتر است.

شیدفر در خصوص میزان مصرف توت و کشمش در افراد دیابتی هم گفت: مصرف توت و کشمش برای این افراد چندان مناسبت نیست .البته مصرف توت در افراد دیابتی دارای محدودیت کمتری است اما این به این معنی نیست که در مصرف آن آزاد هستند. به طور کلی بهتر است به جای توت و کشمش ، افراد دیابتی از میوه ها استفاده کنند.

وی در مورد میوه های شب یلدا نیز گفت : میوه ای مانند هندوانه که فصل آن نیست حتما از مکان هایی خریداری شود که از نگهداری آن در شرایط بهداشتی اطمینان داشته باشیم. در گذشته بر محدود کردن مصرف هندوانه در افراد دیابتی تاکید می شد اما اکنون با شاخص های جدید ، مشخص شده است که محدودیت شدید آن شاید خیلی ضرورتی نداشته باشد.

شیدفر ضمن تاکید بر مصرف انار نه تنها در شب یلدا بلکه تا زمانی که فصل این میوه هست ، گفت: انار به دلیل دارا بودن ترکیباتی موسوم به ˈ پلی فنلˈ در پیشگیری از ابتلا به سرطان ها و همچنین افزایش تحمل قند نقش مهمی داشته و به بهبود سیستم ایمنی و کاهش عوامل التهابی در داخل بدن کمک می کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.