خطرات تداوم بی‌خوابی شبانه برای کودکان و نوجوانان

خطرات تداوم بی‌خوابی شبانه برای کودکان و نوجوانان

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، خواب شبانه ناکافی، عامل افزایش فشار خون کودکان و نوجوانان است.  


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دانشمندان، از 143 کودک و نوجوان 10 تا 18 ساله خواستند یک شب را در آزمایشگاه خواب بخوابند تا علایم حیاتی شان اندازه گیری شود.  


کلیه شرکت کنندگان وزن ایده آلی داشتند و از آپنه - اختلال تنفسی در حین خواب - رنج نمی‌بردند. ( اختلال تنفسی در حین خواب سبب افزایش فشار خون می شود.)


با توجه به یافته‌ها، محققان دریافتند، کاهش یک ساعته خواب کافی و عمیق شبانه سبب افزایش 2 میلی متر جیوه (میلی متر / جیوه) فشار خون می‌شود. 


دکتر چون تینگ، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه هنگ کنگ و سرپرست این مطالعه گفت:«استمرار خواب راحت و عمیق شبانه، فشار خون را به حالت عادی باز می‌گرداند.»


او افزود:«یافته‌های ما نشان می‌دهند، تداوم بی‌خوابی شبانه، افزایش فشار خون و ترشح هورمون استرس، زمینه ابتلا کودکان و نوجوانان به بیماری های قلب و عروق را فراهم می کند.»

 
وقتی خواب شبانه هر یک از شرکت کنندگان به کمتر از هفت ساعت رسید، فشار خون شان افزایش یافت.  


دکتر سانجیو کوتیئر، پژوهشگر خواب اطفال در مرکز پزشکی دانشگاه نیویورک گفت:«فشار خون بیشینه و کمینه، کودکان و نوجوانان مبتلا به آپنه افزایش می‌یابد.»


او افزود:«پزشکان متخصص اطفال باید کودکان و نوجوانانی که خواب شبانه راحت و کاملی ندارند و چاق هستند را از نظر ابتلا به آپنه و دیابت کنترل کنند.»


بنیاد ملی خواب آمریکا اعلام کرد، کودکان 5 تا 12 ساله باید بین 10 تا 11 ساعت خواب شبانه داشته باشند. نوجوانان نیز به 9 ساعت و نیم خواب شبانه نیاز دارند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.