رختخوابی که سیستم تهویه هوا دارد+عکس

سلامانه : یکی از طراحان لباس فضایی سازمان فضایی آمریکا (ناسا) رختخوابی را طراحی کرده است که مجهز به سیستم تهویه مطبوع است.


به گزارش ایرنا، این دستگاه از یک سیستم اصلی تشکیل شده است که روی زمین و قسمت پایین تخت قرار می گیرد و توسط یک شلنگ قابل انعطاف به رختخواب متصل می شود.

کنترل دمای هوا با استفاده از یک کنترل از راه دور و یک نرم افزار قابل نصب روی تلفن همراه انجام می شود.

طرز خواب رختخواب به این شکل است؛ کاربر دمای مورد نظر خود را وارد یک برنامه قابل نصب روی تلفن همراه خود می کند. برای مثال در یک شب سرد زمستانی که دمای محیط حدود 0 درجه سانتی گراد است، دمای مطلوب حدود 23 درجه سانتی گراد است. کاربر این دما را به سیستم وارد می کند. حدود 4 دقیقه طول می کشد تا سیستم گرمایشی رختخواب به دمای مطلوب 23 درجه برسد. این دما تا هرزمانی که کاربر دستور بدهد، بدون توجه به دمای محیط پایدار است؛ یعنی اگر نصف شب دمای هوا 10 درجه کاهش پیداکند نیز همان دمای 23 درجه حفظ می شود.

در شب های گرم زمستان هم همین مکانیسم انجام می شود و رختخواب تا صبح خنک می ماند. این سیستم تهویه هوا به اندازه ای مطلوب است که هیچ اختلالی در خواب ایجاد نمی کند. امکان افزایش یا کاهش دما به این شیوه، تا حدود 60 درجه وجود دارد. 

طراح رختخواب معتقد است که مهمترین کاربرد این دستاورد، آسایش ساکنین قطب یا خطوط استواست. این تشک الکترونیکی از نظر مصرف انر‍‍ژی مقرون به صرفه است و احتمال اتصال یا آتش سوزی آن وجود ندارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.