وزیر رفاه: سهم مردم از هزینه درمان را به ۳۰ درصد کاهش می دهیم

سلامانه : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام تلاشمان در دولت یازدهم این است که بحث درمان مردم را پیگیری کنیم و سهم آنها از هزینه درمان را به 30 درصد کاهش دهیم.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی ˈعلی ربیعیˈ در نشست کارگروه اشتغال شهرستان قرچک با بیان وضعیت کار در سطح کشور اظهار داشت: امروز متأسفانه فرهنگ سخت کوشی در جامعه افول کرده، باید برنامه ریزی جدی صورت گیرد تا فرهنگ کار در جامعه نهادینه شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نرخ بیکاری در کشور عنوان کرد: باید با برنامه ریزی منسجم و اصولی، نرخ بیکاری را کاهش دهیم و فرهنگ کار و اشتغال زایی را در کشور نهادینه کنیم.

وی تصریح کرد: در جامعه حدود 2.5 میلیون شغل وجود دارد که مردم تمایلی برای انجام آن ندارند.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی افزود: برخی از مشاغل در کشور وجود دارد که تمایل چندانی برای حضور در آنها از سوی جمعیت جویای کار دیده نمی شود و این اتفاق خوبی نیست که به شغل های پایین توجه نمی شود، در حالی که در دنیا همین مشاغل رواج دارند و متأسفانه مشاهده می شود که برخی افراد در خارج به شغل های مختلف مشغول می شوند اما همان شغل را در ایران انجام نمی دهند.

ربیعی با اشاره به تلاش دولت برای مهار تورم و بیکاری در کشور بیان داشت: رئیس جمهور به شدت نسبت به مسئله تورم حساس است، و اشتغالزایی و مهار تورم را از اولویت های کاری وزرا اعلام کرده است.

وی به لزوم آموزش های فنی و حرفه ای برای جوانان اشاره کرد و افزود: بزودی اداره فنی و حرفه ای در شهرستان قرچک مستقر می شود.

ربیعی با اشاره به فعالیت های سازمان تامین اجتماعی و بیمه سلامت بیان داشت: تمام تلاشمان در دولت یازدهم این است که بحث درمان مردم را پیگیری کنیم و هزینه درمان آنها را به 30 درصد کاهش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به رئیس سازمان تامین اجتماعی کل کشور دستور داد: بحث درمان در شهرستان قرچک پیگیری و کلینیک تخصصی برای درمان اهالی راه اندازی شود.

ربیعی با اشاره به وجود ظرفیتهای مناسب در شهرستان ورامین افزود: معتقدم که ورامین ظرفیت های انسانی مناسبی را دارا است که باید از این ظرفیتها به نحو مطلوبی استفاده شود.

وی ادامه داد: اگر چه این منطقه با کمبود آب مواجه است اما نسبت به برخی مناطق و شهرهای کشور نظیر زابل از وضعیت بهتری برخوردار می باشد، مشکلی که وجود دارد این است که زیرساخت های استفاده از آب در کشور ضعیف بوده و باید در این باره سرمایه گذاری کند.

ربیعی اضافه کرد: در این شهرستان صنایع مختلفی شکل گرفته و چند شهرک صنعتی نیز در منطقه فعالیت می کند، در این زمینه دولت تلاش دارد تا خوشه های صنعتی را در مناطقی مثل ورامین ایجاد کند.

این مسئول با اشاره به نزدیکی شهرستان ورامین به بازار تهران گفت: سر ریز بیکاری در تهران می تواند به این شهرستان باشد زیرا در ورامین ظرفیت های مناسبی برای اشتغال و تولید وجود دارد.

وزیر کار دولت تدبیر و امید اظهار داشت: شهرستان ورامین می تواند به عنوان تفرجگاه مردم تهران محسوب شده و مردم تهران آخر هفته برای تفریح به مکان هایی نظیر روستای خاوه بیایند که بسیار جذاب و دارای اماکن گردشگری مطلوبی است که می تواند بخش گردشگری در ورامین از رونق مناسبی برخوردار شود.

ربیعی یادآور شد: متأسفانه یک ترکیب جمعیتی ناهمگون در این منطقه ایجاد شده که باید استانداری تهران وارد عمل شده و اجازه ندهد این شهرستان به مکان حاشیه نشین بدل شود.مشاهده می شود آمار اعتیاد در روستاهای استان تهران بالا است، باید با هوشیاری مسئولان نگذاشت که این آسیبها افزایش یابد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.