ارتباط اختلال عصبی با التهاب

سلامانه :نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد: رفتارهای خشن و خشونت آمیز در برخی افرد با التهاب موجود در بدن آنان ارتباط دارد.

 

 در این مطالعه پزشکان به بررسی شاخص‌های التهاب در خون 70 فرد مبتلا به اختلال انفجاری متناوب (IED) پرداختند. در این مطالعه همچنین 61 بیمار مبتلا به اختلال‌های روانی که رفتارهای خشن از خود بروز نمی‌دادند و 67 فرد دیگر که هیچ اختلال روانی نداشتند مورد بررسی قرار گرفتند.

 

پزشکان با مشاهدات خود دریافتند رابطه مستقیمی بین سطح دو شاخص التهاب و رفتارهای پرخاشگرانه در افراد مبتلا به اختلال انفجاری متناوب وجود دارد.

 

دکتر «امیل کوکارو» از دانشگاه شیکاگو و محقق این مطالعه گفت: هنوز مشخص نیست که التهاب موجود در بدن این بیماران باعث بروز خشونت می شود یا عکس آن صادق است اما در مشاهدات خود دریافتیم این دو فاکتور به یکدیگر مرتبط هستند.

 

«کوکارو» همچنین اظهار داشت: یافته‌های این مطالعه به این مفهوم نیست که مصرف داروهای ضد التهابی همچون آسپرین موجب آرامش یک فرد عصبی می‌شود اما مسیر جدیدی برای انجام مطالعات آینده خواهد بود.

 

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، افراد مبتلا به اختلال انفجاری متناوب در مقابله با شرایط استرس‌زا واکنش‌های افراطی همراه با عصبانیت و خشونت از خود نشان می‌دهند که می‌تواند بر زندگی شخصی و اجتماعی او تاثیر گذاشته و او را در معرض دیگر اختلالات ذهنی قرار دهند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.