نجات ۳ عضو یک خانواده از مرگ خاموش

سلامانه :سخنگوی سازمان آتش نشانی از نجات زن 45 ساله و دو کودک خردسالش از حادثه گازگرفتگی خبر داد.

 

جلال ملکی در گفتگو با مهر اظهار داشت: ساعت 19:18 چهارشنبه حادثه گازگرفتگی در خیابان جمهوری، خیابان نوفلاح به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شود که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 52 خود را به  محل حادثه رساندند.

 

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد محل حادثه یک واحد 80 متری در طبقه اول یک ساختمان 4 طبقه می باشد. همسایه ها وقتی متوجه غیبت ساکنان این واحد شدند در خانه را باز کرده و با پیکر نیمه جان زن 45 ساله و دو فرزند 12 و 9 ساله اش روبرو شدند.

 

وی ادامه داد: آتش نشانان پس از حضور در محل اعضای خانواده را به فضای باز  منتقل کرده که امدادگران اورژانس پس از مشاهده علایم حیاتی در آنان بلافاصله سه عضو این خانواده را به بیمارستان منتقل کردند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره علت این حادثه گفت:  استفاده از آب گرمکن دیواری قدیمی و ناقص باعث انتشار گاز منوکسید کربن در داخل این آپارتمان شده بود.  این در حالی است که به گفته همسایه ها سال گذشته نیز مستاجر دیگری که در این واحد زندگی می کرد دچار گازگرفتگی شده بود.

 

ملکی در پایان هشدار داد اغلب حوادث گازگرفتگی مربوط به نقص در دودکش وسایل گرمایشی می باشد. به همین خاطر شهروندان قبل از استفاده از وسایل گرمایشی به خصوص بخاری و آبگرمکن حتماً باید از سالم بودن دودکش ها و داشتن کلاهک H مطمئن باشند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.