آبـمـیـوه چـرا؟ مـیـوه بـخـوریـد!

سلامانه :یکی از سوال‌هایی که بیشتر مردم می‌پرسند این است که اگر مشکل گوارشی یا ناراحتی خاصی نداشته باشند، باز هم مصرف انواع آبمیوه‌ها به آنها توصیه می‌شود؟...

هفته نامه سلامت نوشت:

پاسخ این است که به‌طور طبیعی افراد سالمی که مشکل گوارشی یا سایر ناراحتی‌هایی که باعث منع مصرف میوه می‌شود ندارند، بهتر است به جای آبمیوه، خود میوه سالم و تازه را بخورند تا حداکثر فایده را از ویتامین‌ها و موادمغذی موجود در میوه‌ها ببرند.

به افراد دچار چاقی و مشکلات متابولیکی مانند افزایش قند و چربی مصرف آبمیوه‌ها به خصوص انواع صنعتی آنها که سرشار از شکر و افزودنی‌های مختلف هستند، به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم.

اما افرادی كه دچار ناراحتی‌های گوارشی مانند زخم و التهاب معده هستند یا به دلیل بیماری‌های خاصی که دارند، مجبورند رژیم غذایی کم فیبر داشته باشند، باید میوه و سبزی را به‌صورت پوره یا آبمیوه مصرف کنند. چنین بیمارانی هم باید آبمیوه‌های طبیعی و بدون افزودنی را در رژیم غذایی خود بگنجانند و مصرف انواع آبمیوه‌های صنعتی حاوی موادافزودنی را به حداقل ممکن برسانند.

سوال دیگر این است که اصلا هدف از مصرف آبمیوه‌ها چیست؟ دریافت آب و مایعات لازم بدن یا کسب ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز؟

پاسخ این است که آبمیوه‌ها می‌توانند بخش مهم و قابل‌توجهی از نیاز بدن به آب و مایعات را تامین کنند. ضمن اینکه وقتی شما در فصل تابستان در معرض گرمای زیاد قرار می‌گیرید و بیش از اندازه عرق می‌کنید، مقداری از املاح بدنتان را هم از دست می‌دهید بنابراین مصرف آبمیوه در کنار آب ساده می‌تواند مفید باشد اما به خاطر داشته باشید که آبمیوه‌ها باید فقط بخشی از نیاز روزانه بدن به مایعات را تامین کنند و مصرف آب ساده همواره در اولویت قرار دارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.