بیماری‌هایی كه بیشتر با ورزشكاران سروكار دارند

سلامانه :بیشترین بیماری‌هایی كه ورزشكاران در خطر ابتلا به آنها هستند قارچ‌ها و ویروس‌ها هستند البته به نوع ورزش نیز بستگی خواهد داشت.

 

دكتر الهه باطنی متخصص پوست و زیبایی با بیان اینكه قارچ‌ها بیشترین عامل بیماریهایی هستند كه ورزشكاران را تهدید می‌كند به باشگاه خبرنگاران گفت: نوع هر ورزشی بر بیماریهایی كه امكان بروز آنها در ورزشكاران وجود دارد مهم استاما بطور كل قارچها و ویروسها بیشترین دلیل مشكلات پوستی در ورزشكاران را بوجود می‌آورند.

 

وی در ادامه افزود: برای مثال كشتی گیرها به دلیل تماس بدنی زیاد بیشتر در معرض بیماری پوستی و ویروسی قرار می‌گیرند و یا ورزش‌هایی مانند شنا بیشتر با بیماری قارچی درگیر هستند و همچنین ورزشهایی كه در مقابل آفتاب قرار می‌گیرد، ممكن است ایجاد سوختگی و یا باعث كهیرهای آفتابی شوند. 

 

وی تصریح كرد: گاهی اوقات ممكن است ورزشهای سنگین باعث خونریزی معده شوند كه باید زیرنظر افراد متخصص این ورزشها را انجام دهند. 

 

دكتر باطنی همچنین در مورد ورزشهای زمستانی مانند اسكی افزود: سرمای خیلی شدید ممكن است باعث التهابات عروقی در ماده‌های پوستی شود و همچنین این سرما امكان سوختگی و التهابات شدید بافتی در این ورزشكاران افزایش خواهد داد. 

 

وی خاطرنشان  كرد: افراد ورزشكار باید علاوه بر رعایت بهداشت، از پوست خود در مقابل سرما و گرما جلوگیری كرده و نقاط مختلف بدن از جمله دست، پا یا نوك بینی و انگشتان پا كه عروق حساس‌تری دارند در مقابل سرما بپوشانند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.