گیاهخواری باعث کاهش بروز سرطان

سلامانه : یک متخصص تغذیه گفت: گیاهخواری موجب کاهش بروز سرطان، چربی خون و کاهش وزن می‌شود و تاثیرات مثبتی بر روح و روان می‌گذارد.
 
به گزارش تسنیم؛ سیدضیا الدین مظهری در برنامه گفت‌وگوی پزشکی درباره معایب و مضرات رژیم گیاه‌خواری اظهار داشت: گیاه‌خواری منافع و مضرات زیادی دارد که باید بدانیم این رژیم را به چه کسی می‌دهیم و باید براساس سن و وضعیت بدنی شخص باشد.
به گفته وی در رژیم گیاه‌خواری تمام مواد مغذی تامین نمی‌شود و ممکن است بیماری‌های گسترده ای در پیر و جوان به وجود آورد. گیاهخواری نیازمند یک آموزش گسترده دارد که چه مواد غذایی را استفاده کنیم و چه مواد غذایی را جایگزین گوشت و مواد پروتئینی کنیم.
این متخصص تغذیه افزود: در افراد مسن به دلیل کاهش اسید معده بدن نمی‌تواند ویتامین b12 و آهن را به خوبی جذب کند که فرد در معرض کم خونی، پوکی استخوان و تحلیل عضله‌ها قرار می‌گیرد البته گیاهخواری موجب کاهش بروز سرطان،‌کاهش چربی خون و کاهش وزن می‌شود و تاثیرات مثبتی بر روح و روان می‌گذارد.
مظهری گفت: بهتر است افراد از تمام منابع خدادادی استفاده کنند در گذشته مصرف دو تا سه واحد سبزی در هرم غذایی تاکید می‌شد ولی امروزه این مقدار به 9 واحد افزایش پیدا کرده است، البته سبزی‌هایی باید مصرف شود که با آب فاضلاب آبیاری نشده باشد.
وی خاطرنشان کرد: در گیاهان آلودگی‌های میکروبی و ویروسی به وفور دیده می‌شود و آوندهای که گیاه را تغذیه می‌کند، تمام مواد فلزات سنگین را به خود کشیده و جز ذات گیاه شده است که با شستن، پختن و ضد عفونی کردن از بین نمی‌رود همچنین سیستم دفاعی دچار سر درگمی شده و بیماری‌های خود امینی و آلرژی افزایش پیدا می‌کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.