۵ ورزش طبیعی سم زدایی بدن

سلامانه :به دنبال عمل هضم غذا مواد زائدی در بدن ایجاد می‌شود كه اگر این مواد زائد در بدن باقی بماند با گذر زمان به سم تبدیل می‌شود.

دكتر سید مهدی میر غضنفری متخصص طب سنتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بدن هر لحظه درگیر ورودی‌هایی از جمله غذا و هوا به بدن است كه اگر این مواد در بدن هضم شود ولی دفع درست صورت نگیرد باعث تجمع مواد زائد و سموم در بدن می‌شود.

وی افزود: در قدم اول برای سم زدایی افراد باید از پرخوری خودداری كنند و آداب غذا خوردن را رعایت كنند و فقط هنگام گرسنگی شروع به غذا خوردن كنند.

وی ادامه داد: اگر دفعیات مشكل دارد باید برطرف شود و برای این كار می‌توان از ملین‌هایی مثل خاكشیر در آب ولرم، انجیر روغن زیتون و سبزیجات استفاده كرد.

وی تصریح كرد: سیستم تنفسی صحیح داشتن در سم زدایی بدن موثر است كه عطسه كردن روشی موثر است كه در طب سنتی زردچوبه و فلفل به عنوان عوامل محركی است كه فرد را به عطسه وا می‌دارد.

دكتر غضنفری گفت: ورزش یك سم زدایی مفید است كه مواد سمی را با عرق از بدن خارج می‌كند.

دكتر غضنفری در پایان خاطر نشان كرد: دو لیوان شیر را بجوشانید یك قاشق سركه به آن اضافه كنید،‌بخشی از آن به پنیر تبدیل شده پنیرها را جدا كرده و مایع باقی مانده را میل كنید كه این روش بهترین دستور العمل برای سم زدایی است به شرطی كه فرد مشكل گوارشی نداشته باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.