بهبود خلق و خوی انسان با گیاه‌خواری/پوکی استخوان با مصرف گوشت زیاد

سلامانه :  یک متخصص آسیب شناس گفت: خام گیاهخواری ارتباط مستقیم با روح و روان دارد و موجب بهبود خلق و خوی انسان می‌شود، همچنین پوکی استخوان در افرادی که گوشت بیشترمصرف می‌کنند، بیشتر رخ می‌دهد.
 
به گزارش تسنیم، راهبه شاکر حسینی متخصص تغذیه در برنامه گفت‌وگوی پزشکی درباره هرم غذایی انسان و رژیم گیاه خواری اظهار داشت: رژیم‌های خام گیاه‌خواری بارها توسط شرکت‌های تولید کننده گوشت و لبنیات رد شده است و مردم بر این باور بوده‌اند که پروتینی یعنی گوشت، و کلسیم یعنی لبنیات، ولی باید دانست افراط در مصرف این دو ماده غذایی می‌تواند موجب بروز مشکلاتی در بدن شود.


به گفته وی مصرف بیش از حد گوشت به دلیل اسیدیته بالا فرد را در معرض پوکی استخوان قرار می‌دهد و باید دانست که پروتئین و اسیدهای آمنه ضروری درگیاهان نیز وجود دارد.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: گیاه‌خواری یا خام گیاه‌خواری رژیم سالمی است که از نظر آهن و "روی" کمبودی ایجاد نمی‌کند اما در مورد ویتامین ب 12 ، پیچیدگی‌های خود را دارد که خود پژوهشگران در آن سردرگم هستند و ویتامین ب 12 توسط حیوان یا انسان ساخته نمی‌شود بلکه این ویتامین توسط باکتری‌ها  ایجاد شده که در روده بزرگ افراد به وفور یافت می‌شود.

معنوی متخصص آسیب شناس نیز در این ادامه این برنامه گفت وگوی پزشکی بیان داشت: خام گیاه‌خواری برای جایگزین ویتامین‌های از دست رفته مناسب نیست و در کسانی که تمایل به مصرف گیاه دارند، بخش از رژیم غذایی خود را باید از تخم مرغ یا شیر قرار دهند که کمبود مواد غذایی از بین برود.

 

به گفته وی خام گیاه‌خواری ارتباط مستقیم با روح و روان دارد و موجب بهبود خلق و خوی انسان می‌شود البته معایبی نیز دارد که چرا که افراد با گیاهخواری کمبود ویتامنی b12،‌کم خونی و اسیدهای آمنه ضروری پیدا می‌کند.

 

این متخصص آسیب شناسی افزود: مصرف بیش از حد گوشت قرمز موجب بروز بیماری‌های قلبی،‌ سرطان‌های پانکراس، بیماری‌های کلیوی و دیابت نوع 2 می‌شود و باید در زمینه گیاه‌خواری شناخت علمی پیدا کنیم.

 

معنوی خاطرنشان کرد: نخستین علت مرگ و میر بیماری‌های قلبی و سپس سرطان‌ها است وپوکی استخوان در افرادی که گوشت بیشترمصرف می‌کنند، بیشتر رخ می‌دهد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.