طب سنتی درمانگر بسیاری از بیماری های لاعلاج است

طب سنتی درمانگر بسیاری از بیماری های لاعلاج است

سلامانه :  با روشن شدن ابعاد مختلف تاثیرات شگفت انگیز طب سنتی، هر روز رویکرد و اقبال جهانی به استفاده از این نوع طب بیشتر می شود. در ایران نیز اولین کنگره بین‌المللی طب مکمل و جایگزین درمشهد برگزار و در آن از فواید طب سنتی، سخن ها به میان آمد. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، رییس انجمن علمی طب سنتی ایران با بیان اینکه از میان 8000 بیماری شناخته شده در جهان تنها می‌توان 2000 بیماری را معالجه کرد، گفت: «دیگر بیماران به دلیل عدم نتیجه گیری در مراکز درمانی و داروخانه‌ها دچار سرگردانی ‌می‌شوند. درحالی که برای درمان بسیاری از این بیماری‌ها می‌توان از طب سنتی و مکمل استفاده کرد و پاسخ های مناسبی نیز دریافت نمود.» 


عبدالله بهرامی ضمن اشاره به مقرون به صرفه بودن استفاده از خدمات طب سنتی، تصریح کرد: «سالانه 800 هزار میلیارد ریال در ایران صرف امور بهداشتی و درمانی می‌شود که  از این مبلغ 110 هزار میلیارد ریال به تهیه دارو اختصاص دارد. این در حالی است که روش‌های درمانی طب سنتی و مکمل هزینه بالایی ندارند و استفاده از آن‌ها به دارو و تجهیزات گران‌قیمت وابسته نیست. وی خاطرنشان کرد: «گرایش روز افزون مردم به طب سنتی و افزایش علاقه دانش‌آموختگان و پزشکان عمومی برای آموزش طب سنتی می‌تواند زمینه‌ساز برنامه‌ریزی‌های اصولی در کشور باشد.»


رییس انجمن علمی طب سنتی ایران با اشاره به اینکه متاسفانه برنامه‌های پیشگیری از بروز بیماری‌ها از جمله دیابت، فشار خون و بیماری‌های قلبی و عروقی تاکنون در کشورمان موفقیت چندانی نداشته است، افزود: «با استفاده از طب سنتی و مکمل می‌توان در زمینه پیشگیری نیز اقدامات موثری انجام داد.»

 

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.