ضعف قوا و لاغری از عوارض گرسنه خوابیدن/انواع رویا بر اساس نوع مزاج

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: خوابیدن هنگام گرسنگی موجب کاهش قوای بدنی و لاغری افراد می‌شود همچنین از دیدگاه طب سنتی انواع رؤیا و خواب دیدن در مزاج های مختلف متفاوت است.

مرضیه قرائتی در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره عوارض گرسنگی هنگام خواب، اظهار داشت: خوابیدن هنگام گرسنگی موجب کاهش قوای بدنی و لاغری افراد می‌شود.

وی ادامه داد: در خواب حرارت غریزی متوجه درون بدن است ولی هنگامی که فرد معده خالی داشته باشد و غذایی یافت نشود که در آن حرارت غریزی تصرف کند، در اخلاط و رطوبات اصلی بدن تاثیر گذاشته و آن را تصرف می‌کند که تحلیل، ذوب و تبخیر اخلاط و رطوبت‌ها ایجاد می‌شود که به دنبال این مسئله قوای بدنی کاهش پیدا کرده و فرد با لاغری رو به رو می‌شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران با اشاره به اینکه انواع رؤیا و خواب دیدن در مزاج های مختلف متفاوت است، عنوان کرد: در افرادی که صفرا غلبه کرده باشد، معمولاً افراد خواب چیزهای زرد، آتش، حرارت، پرواز، سوختن، حمله کردن حیوانات درنده را می‌بینند.

قرائتی اضافه کرد: در افرادی که سودا غلبه کرده باشد، معمولاً خواب سیاهی و تیرگی، شخص سیاه پوش، حمله مار یا فیل سیاه، جاهای تنگ و تاریک، سیاه شدن رنگ بدن، خوردن چیزهای سیاه، دفع فضولات سیاه، خواب اینکه شخص یا چیزی سیاه او را خفه می‌کند، می‌بینند.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران با اشاره به اینکه غلبه دم در افراد بر نوع خواب دیدن آنها تاثیر دارد، بیان داشت: در افرادی که غلبه دم وجود دارد، معمولاً خواب چیزهای سرخ، خون، خونریزی، گرمی را می‌بینند.

وی گفت: در افرادی که غلبه بلغم وجود دارد، معمولاً خواب چیزهای سرد و مرطوب مثل آب، دریا، باران، ‌برف، یخ، تگرگ، شنا کردن و غرق شدن، و بسیار آب خوردن را می‌بینند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.