کمبود ۶۰ درصدی داروهای ضد سرطان در آمریکا

کمبود ۶۰ درصدی داروهای ضد سرطان در آمریکا

سلامانه :نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد، از هر پنج پزشک که بیماری سرطانی را درمان می کنند یک نفر به علت کمبود دارو قادر به تجویز داروهای مناسب نیست.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، همچنین، این بررسی نشان می دهد سرطان شناسان مجبورند درمان دارویی شان را تغییر دهند. این تغییرات شامل تغییر داروهای شیمی درمانی خاص است که در ابتدای درمان پیش بینی شده اما به علت در دسترس نبودن داروهای دیگر جایگزین می شوند. 


دکتر کریتی گوگینی، سرطان شناس دانشگاه پنسیلوانیا و سرپرست این مطالعه گفت:«ما از کمبود دارو های سرطان های روده بزرگ، سینه و خون رنج می بریم. این داروها که برای انواع تهاجمی اما درمان شونده سرطان تجویز می شوند را نمی توان تغییر داد.»


او افزود:«با جایگزین و ترکیب کردن دارو فقدان داروها را جبران می کنیم. اما نمی توان تاثیر منفی این کمبود را بر کنترل و درمان سرطان و زنده ماندن بیمار انکار کرد.»


پژوهشگران دریافتند، بیش از 60 درصد پزشکان به علت فقدان داروهای عمومی، مجبور به استفاده از داروهای گران قیمت شده اند. 


دکتر لن لیچتن فیلد، معاون ارشد مدیر انجمن سرطان آمریکا گفت:«کمبود داروهای ضد سرطان معضلی جدی است. مشکلات ایجاد کننده کمبود دارو شناسایی شده اما راه حلی برای آنها وجود ندارد. »


او افزود:«کارخانه های تولید کننده داروی ضد سرطان ژنریک که سود اندکی می کنند، دارویی خاص تولید می کنند. نمی توان به مدیران شرکت ها دستور داد به خاطر سود اندک، داروی ضد سرطان تولید کنند.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.