قرص ورزش ساخته می‌شود!

قرص ورزش ساخته می‌شود!

سلامانه : تصور کنید، به جای عرق ریختن روی تردمیل یا دراز و نشست رفتن‌های زیاد، بدون هیچ تلاشی از امتیازات ورزش کردن بهره مند شوید. این یک رویای احمقانه نیست، بلکه یک هدف علمی جدی است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «qz»، دانشمندان تازگی توانسته‌اند، طرحی از واکنش‌های مولکولی بدن به ورزش را به دست بیاورند. نتایج تحقیق آن‌ها نشان می‌دهد، ورزش باعث هزار تغییر مولکولی در ماهیچه‌ها می‌شود. دکتر نولان هافمن، سرپرست تحقیق از دانشگاه سیدنی، می‌گوید هدف این است که مهم‌ترین تغییرات ایجاد شده را شناسایی و به وسیله دارو بازسازی کنند.


تیمی از دانشگاه سیدنی به همراه محققان دانشگاه کپنهاگن عضلات 4 مرد سالم را قبل از ورزش و بعد از 10 دقیقه پا زدن با تمام توان روی دوچرخه ثابت بررسی کردند تا به نتیجه برسند. دکتر هافمن گفت: «ما واقعاً از این افراد سپاسگزاریم که نه تنها نمونه ماهیچه‌هایشان را برای علم دادند، بلکه اجازه دادند قبل و بعد از چنین ورزش سنگینی از عضلاتشان نمونه برداری شود.»


با توجه به این که تغییرات بسیار پیچیده هستند و با یک دارو نمی‌توان همه آن‌ها را ایحاد کرد، دانشمندان قصد دارند مهم‌ترین تغییرات را بیابند و برای بازسازی آن دارو طراحی کنند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.