چطور صبح‌ها زودتر بیدار شویم؟

سلامانه : یکی از متخصصان دانشگاه میشیگان می‌گوید که تغییر دادن هر چیزی در چارچوب کلی زندگی، از جمله زمان بیدار شدن از خواب، قواعدی دارد. به نظر او مهم‌ترین قاعده این است که به‌روشنی برای خودتان تعریف کنید که چرا این کار برای شما اهمیت دارد؟

به گزارش سایت سلام دکتر، انگیزه شما از این کار چیست؟ مثلا می‌خواهید زودتر بیدار شوید تا همراه با خانواده صبحانه بخورید، یا سر ساعت مشخصی ورزش کنید، یا فقط مقداری زمان نیاز دارید تا ذهن‌تان را برای شروع روز آماده کنید؟

چون ممکن است هنوز از فشار و استرس روز قبل خسته باشید. وقتی که توانستید دلایل خودتان را جمع‌بندی کنید، یک گام دیگر بردارید و به اعضای خانواده یا همسرتان بگویید که قصد دارید که تغییرات خاصی در زندگی‌تان ایجاد کنید.

این روند می‌تواند به شما به‌اندازه خود ساعت زنگ‌دار کمک کند! بعد از این‌که برای‌تان روشن شد دلایل زودتر بیدار شدن‌تان چیست، سعی کنید فعالیت‌های صبحگاهی را بررسی کنید و آن‌هایی را که می‌توانید شب قبل انجام دهید تا صبح‌ها با فعالیت‌های متعدد سرگیجه نگیرید!

مثلا اگر می‌خواهید صبح زودتر بیدار شوید تا با اعضای خانوده صبحانه بخورید، بهتر است شب قبل از خواب، لباس‌ها و وسایل مورد نیاز فردا را آماده کنید. با این کار زمان زیادی برای خودتان خریده‌اید که صبح متوجه ارزش آن خواهید شد.


 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.