وزیر بهداشت:

بیمه‌ها همکاری نکنند، کنترل دارو سخت می‌شود

بیمه‌ها همکاری نکنند، کنترل دارو سخت می‌شود

سلامانه :  این روزها انگار همه برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت به نحوه همکاری بیمه‌ها در ادامه طرح گره خورده است. تا جایی که وزیر بهداشت فرایند درست کنترل دارو را نیز در گرو تعامل بیمه‌ها می‌داند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه حسن هاشمی با بیان اینکه مسیر الکترونیکی خدمات دارویی راهکار مناسبی برای کنترل داروست، گفت: «البته به شرطی که مبدأ ورودی دارو، توزیع و قیمت‌گذاری آن به طور کامل الکترونیکی شود و اگر بیمه‌ها همکاری نکنند، این مسئله مؤثر واقع نمی‌شود.»


حسن هاشمی با اشاره اینکه مردم می‌توانند طی سه ماه آینده از اصالت دارو و قیمت آن مطمئن شوند، تصریح کرد: «مساله دیگر این است که جریمه‌های مربوط به تخلفات صنایع غذایی به اندازه کافی بازدارنده نیست. ما تعرفه‌های جدیدی را ارائه کردیم که برخی تصویب نشد و انتظار داریم تعدادی تصویب شود.» وی با بیان اینکه نظارت بر تخلفات مواد و محصولات غذایی برای همه محصولات یکسان است، گفت: «البته ممکن است در برخی از زمینه‌ها ضربتی عمل کنیم. به طور مثال وزارت بهداشت موضوع آب معدنی را مداوم پیگیری می‌کرد، با دستور ویژه رئیس‌جمهور این مسئله شدت یافت.»


هاشمی تقلب در تولید مواد غذایی را موضوع مهمی دانست که می‌تواند سلامت مردم را به مخاطره بیاندازد و تصریح کرد: «بنابراین حکم متخلفانی که در تولید مواد غذایی تقلب می‌کنند باید بازدارنده باشد اما در مورد متخلفان روغن پالم چنین حکمی صادر نشد.» وی ادامه داد: «رقم جریمه سه میلیون تومانی که برای متخلفان استفاده از روغن پالم در برخی محصولات لبنی تعیین شد، در مقابل سود سرشار آنان از این تقلب رقم ناچیزی است.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.