سازمان‌های نظارتی حوزه غذا و دارو باید باهم هماهنگ باشند

سلامانه :  مسائل اخیر پیش آمده در مورد یک برند آب معدنی و همچنین چندین برند متخلف آبلیمو، میزان هماهنگی دستگاه‌های نظارتی فعال در این زمینه را تا اندازه‌ای زیر سؤال برد. تا جایی که وزیر بهداشت نیز از آن اعلام نارضایتی کرد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه حسن هاشمی با تاکیدبر اینکه سازمان‌های نظارتی باید با هم هماهنگ باشند، گفت: «اینکه سازمان استاندارد مقابل سازمان غذا و دارو قرار گیرد، نه از نگاه مردم و نه از نگاه دولت، پذیرفته شده نیست.» وی با بیان اینکه مردم باید احساس کنند که دولت به سلامتی آن‌ها اهمیت می‌دهد، تصریح کرد: «اجازه رانت خواری به هیچ گروه دولتی، بخش دولتی و خصوصی  در حوزه سلامت را نخواهیم داد.»

هاشمی به حجم بالای توجه کشورهای پیشرفته به بحث سلامت خود اشاره و خاطرنشان کرد: «دلیل این مهم این است این کشورها در بخش زیرساخت‌ها مشکلی ندارند و همه توان خود را در سلامت گذاشته‌اند. لذا به نفع سیاستمداران است که به محیط زیست و سلامت در قرن 21 توجه ویژه‌ای کنند.» وی ضمن اظهار تأسف از اینکه همچنان به موضوع سلامت و محیط زیست توجه کافی نمی‌شود، ادامه داد: «اسناد بالادستی در این زمینه به درد گنجه می‌خورد و حضور دستگاه‌های نظارتی در این حوزه کم توان و کمرنگ است.»


وزیر بهداشت با تاکیدبر اینکه ارزیابی یک ساله من از این حوزه کارنامه خوبی نیست، اظهار امیدواری کرد که مردم در این زمینه مشارکت بیشتری داشته باشند. وی با اذعان به اینکه سرعت ما در نظارت‌ها، متناسب با خواست مردم نیست، تصریح کرد: «انتظار است که مسوولان ذیربط با قاطعیت بیشتری در این حوزه حضور پیدا کنند. آینده بازار در دست کسانی است که درستکار باشند و کیفیت را سرلوحه کار قرار دهند و به سودهای کوتاه مدت توجه نکنند.»

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.