برف، کولاک و سرما؛ تسلیم اراده نجات دهندگان جان مادران باردار شد

سلامانه :با وجود ریزش برف، کولاک و سرمای شدید و مسدود شدن جاده‌ها ماماهای مناطق روستایی شبکه بهداشت ـ درمان آوج با تلاش راهداران، جان سه مادر باردار که در معرض خطر مرگ بودند را نجات دادند.

به گزارش ایلنا، "عیسی کشاورز معتمدی" ضمن بیان این مطلب گفت: ارکناز مجرد مامای مرکز بهداشتی ـ درمانی روستای اردلان موفق شد، دو مادر باردار را که یکی دارای فشار خون بالا و دیگری در وضعیت زایمان زودرس قرار گرفته بود به مرکز بهداشتی ـ درمانی آبگرم برساند تا از آنجا به بیمارستان تاکستان اعزام شوند.

کشاورز با اشاره به اینکه عملیات دیگر از روستای وروق آغاز شد، افزود: در عملیات مذکور، فاطمه سمیعی مامای مرکز بهداشتی ـ درمانی روستای شهید آباد، مادر بارداری را که در وضعیت زایمان زودرس قرار گرفته بود از این روستا به مرکز بهداشتی ـ درمانی آوج رساند تا زایمانش در آن مرکز انجام شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه در تمامی این موارد، حال مادران و نوزادان، رضایت بخش است، تصریح کرد: به دلیل برف گیر بودن منطقه، دو محل اسکان موقت برای مادران باردار، در مراکز بهداشتی ـ درمانی آوج و آبگرم تدارک دیده شده است و تعدادی از مادران باردار با زمان زایمان نزدیک، در این محل‌ها اسکان داده شده‌اند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.