خانواده‌ای که رکورددار پیوند کلیه در جهان هستند

سلامانه :در یک خانواده انگلیسی تا به حال ۱۱ عضو خانواده به خاطر نوعی عارضه کلیوی ژنتیکی مجبور به انجام عمل پیوند کلیه شده‌اند و از این جهت در دنیا رکورد دار شده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، یازده عضو از اعضای این خانواده انگلیسی به خاطر ابتلا به بیماری کلیه پلی کیستیک (PKD) تا به حال عمل پیوند کلیه انجام داده‌اند.
 
گفتنی است، نخستین فرد این خانواده در سال ۱۹۶۳ عمل پیوند کلیه انجام داده است و دیگر اعضا در سال‌های بعد مجبور به انجام این عمل شده‌اند. 
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، این بیماری در حال حاضر به نسل سوم از این خانواده رسیده و پزشکان احتمال می‌دهند پنج تن از بچه‌های این خانواده به احتمال زیاد نیاز به یک پیوند کلیه در آینده‌ای نزدیک خواهند داشت. 

 بیماری پلی کیستیک کلیه بر اساس اعلام کار‌شناسان همه ساله قرار حدود ۶۰ هزار نفر در بریتانیا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. افراد مبتلا به احتمال ۵۰ درصد دارای توانایی انتقال ژن معیوب به فرزندان خود هستند و در حدود نیمی از مبتلایان به پیوند نیاز دارند. 

نشانه‌های بیماری PKD شامل فشار خون بالا، مشکلات قلبی، مشکل دفع ادرار و بزرگ شدن کلیه‌ها می‌باشد و با گذشت زمان، این کیست باعث نارسایی کلیه در مبتلایان می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.