هوای تهران همچنان ناسالم است

هوای تهران همچنان ناسالم است

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، یکاظم ندافیی افزود: براساس آخرین اطلاعاتی که عصر دوشنبه از مهار (مرکز هماهنگی اطلاع رسانی آلودگی هوای تهران)ارسال شده شاخص کیفیت هوا بطور میانگین برای ذرات معلق با قطر کوچکتر یا مساوی 5/2 میکرون و حداکثر غلظت آن در بین همه ایستگاهها 199 است که در این شرایط کیفیت هوا همچنان در وضعیت ناسالم قرار دارد. 

وی ادامه داد: با توجه به تداوم این وضعیت در چند روز اخیر، در این شرایط افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از هرگونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب و سایر افراد نیز باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب کنند. 

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در این شرایط انتظار می رود با افزایش بیماری های قلبی یا ریوی مواجه شویم بنابراین لازم است مراکز بهداشتی و درمانی آمادگی لازم را برای مواجهه با این شرایط داشته باشند.

ندافی توصیه کرد در این شرایط مسابقات ورزشی که مستلزم فعالیت شدید بدنی است انجام نشود. همچنین با توجه به این توصیه همیشگی مردم با مصرف میوه ها و سبزیجات حاوی مواد آنتی اکسیدان به حفظ سلامت خود کمک کنند و در منازل استفاده از شومینه و اجاق گاز را به حداقل برسانند تا آلودگی کمتری در داخل ساختمان ایجاد شود.

منبع: ایرنا

سه شنبه 12 دی 1391 - 15:40

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.