مواد منفجره در محصولات آرایشی مشهور دنیا کشف شد

سلامانه :نوع خاصی از محرک های شیمیایی در محصولات آرایشی مانند کرم ها و مرطوب کننده های برخی از شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی مشهور در دنیا وجود دارند که باعث واکنش های آلرژیک و اگزما در برخی افراد شده است و سازمان های جهانی در خصوص استفاده از آنها هشدار داده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محرک های شیمیایی در برخی از  کرم ها مانند  نگهدارنده Methylisothiazolinone MI سبب حساسیت شدید افراد مصرف کننده شده است. 

گفتنی است، بررسی مواد شیمیایی در برخی از محصولات آرایشی مشهور اروپایی انجام شده است. 

بررسی ها نشان می دهند، اتحادیه انجمن های محصولات آرایشی و بهداشتی اروپا خواستار برنامه ای برای  حذف Methylisothiazolinone از کرم ها ی آرایشی شده است. 

این مواد شیمیایی و نگهدارنده به نام Methylisothiazolinone  یا MIT ، به طور معمول در مرطوب کننده ها ، کرم های ضد آفتاب ، شامپو و دستمال های مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند. 
 
اتحادیه انجمن های محصولات آرایشی و بهداشتی اروپا در بیانیه ای اعلام کرده است: هدف از این اقدام در جهت تامین منافع ایمنی مصرف کننده در رابطه با واکنش های جانبی پوست صورت گرفته است. 

مصرف کننده گانی که دچار واکنش شده اند اغلب از حالاتی مانند، راش های پوستی، لکه های  قرمز روشن بر روی پوست، تاول ، خارش چشم ها و حتی متورم شدید چهره رنج برده اند. 

در حال حاضر بسیاری از شرکت های سازنده محصولات آرایشی بهداشتی از مواد شیمیایی ممنوع شده استفاده می کنند و این آمار بویژه از سال 2005 بشدت رشد یافته است. 

این طرح نخستین بار توسط پزشکان پوست و مو که با موارد حاد واکنش های آلرژیک در بیمارانشان مواجه شده بودند به مسئولان اعلام شده است. 

پزشکان پوست و مو امیدوار هستند که در آینده شرکت های سازنده محصولات آرایشی بهداشتی توجه بیشتری درعدم استفاده از مواد شیمیایی مضر به خرج دهند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.