این سه بیماری شما را بی اشتها می‌کند

سلامانه :بیماری اشتهای عصبی یکی دیگر از علت‌های بی‌اشتهایی است که در این حالت شخص دچار عذاب وجدان از خوردن غذا می‌شود.

دکتر پیام فرحبخش متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص علت بی‌اشتهایی ناگهانی در بزرگسالان گفت: عموما منشاء بی‌اشتهایی به سه علت است:
1- انواع و اقسام سرطان‌ها یکی از علت‌های این مشکل است که به شدت موجب بی‌اشتهایی می‌شود به خصوص سرطان دستگاه گوارش چون متابولیسم بدن به هم می‌خورد و توده سرطانی ایجاد می‌شود و مشکلاتی که درپی آن رخ می‌دهد موجب بی‌اشتهایی می‌شود.


وی اظهار داشت: از دیگر عوامل بی‌اشتهایی عفونت‌هاهستند، هم عفونت‌های ساده مثل سرما خوردگی یا یک اسهال و استفراغ ساده، هم عفونت‌های پیچیده و پیشرفته می‌تواند موجب بی‌اشتهایی شود.


وی در ادامه گفت: عامل سوم بی‌اشتهایی مشکلات عصبی هستند، کسانی که دچار اختلالات عصبی و یا بیماری‌‌های روانی مثل اضطراب‌‌ها، افسردگی و ا‌سکیزوفرنی هستند بی‌اشتهایی در این اشخاص به صورت گسترده وجود دارد.


این متخصص تغذیه گفت: علاوه بر آن ما یک بیماری داریم که اختصاصا به آن بی‌اشتهایی عصبی می‌گوییم که در این حالت شخص دچار عذاب وجدان از خوردن غذا می‌شود که بعد استفراغ می‌کند و در نهایت این استفراغ‌های مکرر شخص را به سمت بی‌اشتهایی می‌برد.


وی در پایان در خصوص غذاهایی که موجب افزایش اشتها می‌شود گفت: موادی که حالت اسیدی و ترش داشته باشد به بهبود بی‌اشتهای کمک کرده است همین‌طور موادی که حالت خامه‌ای داشته باشد به علت اینکه راحت‌تر خورده می‌شود موثر است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.