گفتگوی سلامانه با دکتر کمیل‌راد،متخصص طب اهل بیت

گیاهان دارویی برای رفع فراموشی / ترشی‌جات، عدس و گوشت گاو نخورید

گیاهان دارویی برای رفع فراموشی / ترشی‌جات، عدس و گوشت گاو نخورید

سلامانه :به گفته یک پزشک طب اهل بیت، مزاج مغز، سرد و تر است به همین دلیل بر اساس آموزه های طب اهل بیت  فراموشی به دلیل غلبه بلغم بر مغز است.


دکتر مجید کمیل راد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه»، با بیان اینکه باید در بررسی علل فراموشی مزاج فرد را شناسایی کرد، گفت:«بر اساس طب اهل بیت مزاج مغز سرد و تر است و با غالب شدن بلغم حالت بی حالی و فراموشی به شخص دست می دهد.»


وی با اشاره به روایات و حدیث های متعدد از پیامبر و ائمه در زمینه افزایش حافظه، اظهار داشت:«بر اساس روایاتی از حضرتت رسول (ص)کوبیده چند گیاه است که با مصرف هفت تا 14روز آن شخص شاهد اثرات زیاد آن خواهد بود.»


این پزشک طب اهل بیت، در توضیح این داروی گیاهی خاطرنشان کرد:«10گرم برگ سنا، 10گرم سعد کوفی یا سعد هندی، 10گرم سنای مکی، 5/2گرم زعفران، 5گرم کندر خوراکی و 10گرم فلفل سفید را کوبیده در یک کیلو عسل بریزید. این معجون را دو هفته در فضای تاریک قرار دهید و سپس روزانه به مدت هفت تا 14روز یک قاشق چایخوری صبح و یک قاشق چایخوری شب از آن میل کنید.»

 
وی با بیان اینکه برای رفع فراموشی باید خوردن مواد با طبع سرد و تر را تا حد امکان کاهش داد، بیان داشت: «توصیه می شود از افراد دارای فراموشی از خوردن ترشی جات، عدس و گوشت گوساله و گاو نیز پرهیز کنند. انداختن زالو در پشت گوش نیز به رفع مشکل فراموشی کمک می کند.»


دکتر کمیل راد تصریح کرد:«باید توجه داشت که همانطور که  افزایش رطوبت مغز باعث فراموشی و رخوت می شود غالب شدن مزاج سودا در مغز نیز بیماری هایی مانند بیش فعالی، ریزبینی و برخی بیماری های فکری را ایجاد می کند. به همین دلیل باید هر شخص با توجه به مزاج غالب مورد بررسی قرار گیرد و اعتدال بدن او با تغذیه مناسب حفظ شود.»

 

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • اسماعيل یکشنبه, 2 شهریور 1393 - ساعت : 07:47:12
    با سلام
    بنده و همسرم و فرزندم حدود هفت و هشت ساله كه حساسيت فصلي تابستاني داريم و عطسه هاي دم صبح كشنده اي داريم . لطفاً راهنمائي كنيد چكار بايد كنيم و به كجا مراجعه كنيم تا از اين حساسيت خلاصي پيدا كنيم . همسرم باردار است و از اين عطسه ها مي ترسد.ممنون ميشيم اگه راهنمائي مان كنيد.
  • زهره مولوی سه شنبه, 29 بهمن 1392 - ساعت : 14:50:07
    سلام خسته نباشید ،میخولستم بدونم آقای دکتر راه حلی برای بوی دهان دارن من وقتی غذا میخورم هم دهنم یه بوی خاصی میگیره و حتی با مسواک هم حل نمیشه اگه میشه کمکم کنید