آمارهایی از خدمات درمانی و پیشگرانه دندانپزشکی در آمریکا

آمارهایی از خدمات درمانی و پیشگرانه دندانپزشکی در آمریکا

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، تعداد زیادی از شهروندان آمریکا به مراقبت های پیشگیرانه دندانپزشکی دسترسی ندارند.  


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، محققان با بررسی اطلاعات جمع آوری شده بیش از 650 هزار بزرگسال و سالمند در سال های 1999 تا 2008 پی بردند، دسترسی افراد به مراقبت های دندان پزشکی افزایش یافته است.  


با این وجود، در حدود 23 درصد شهروندان آمریکا - از نژاد های مختلف - خدمات دندان پزشکی مناسبی دریافتند نمی کنند. 


77 درصد آمریکایی آسیایی تبارها، 76 درصد سفید پوستان، 62 درصد اسپانیایی ها و سرخ پوستان و 57 درصد سیاه پوستان از خدمانت پیشگیرانه دندان پزشکی بهره می برند. 


عوامل مختلف - درآمد، تحصیلات و ... - سبب ایجاد تفاوت دسترسی به خدمات دندانپزشکی پیشگیرانه می شوند.


دکتر بیو وو، استاد و مدیر مرکز تحقیقات بین المللی پرستاری دانشگاه دوک گفت:" عدم اطلاع از نحوه ارائه خدمات پیشگیرانه دندان پزشکی سبب شده اکثر سیاه پوستان از این خدمات بی بهره باشند. "


محققان همچنین دریافتند، افراد حاوی بیمه خدمات درمانی، 138 درصد بیشتر از افراد فاقد بیمه پیشگیرانه دندانپزشکی دریافت کرده اند. 


پژوهشگران اعلام کردند، در حالی که دود کردن سیگار عامل مهم از بین رفتن تندرستی دهان و دندان ها است، اما سیگاری ها از این خدمات به ندرت استفاده می کنند. 

یافته های این مطالعه نشان داد، مسئولان بهداشت عمومی آمریکا باید به حفظ بهداشت دهان و دندان شهروندان میانسال و سالمند این کشور اهمیت دهند و دسترسی آنها به خدمات دندانپزشکی را تسهیل کنند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.