وزیر آموزش و پرورش دولت‌های باهنر و موسوی درگذشت+ عکس

وزیر آموزش و پرورش دولت‌های باهنر و موسوی درگذشت+ عکس

سلامانه : علی اکبر پرورش وزیر آموزش و پرورش دولت شهید باهنر پس از گذراندن یک دوره بیماری روز جمعه در بیمارستان شهید آیت الله صدوقی اصفهان درگذشت.


به گزارش ایرنا، وی به دلیل عفونت خون و ریه از آبان ماه امسال در این بیمارستان بستری بود.

وی در سال 1321 در اصفهان متولد شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در این شهر به پایان رساند و سپس در دانشگاه اصفهان مدرک لیسانس خود را در رشته ادبیات اخذ کرد.

مرحوم پرورش همچنین برای اخذ مدرک فوق لیسانس عازم دانشسرای عالی تهران شد و در رشته کارآموزی دبیری موفق به دریافت مدرک فوق لیسانس از این دانشسرا شد. 

عضو سابق شورای عالی دفاع، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره های اول، سوم و چهارم، نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در دوره اول و نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم از سوابق کاری او بود. 

پرورش همچنین در سال 1361 بعنوان وزیر آموزش و پرورش از مجلس رای اعتماد گرفت و در دولت های حجت الاسلام والمسلمین شهیدˈمحمد جواد باهنرˈ، دولت موقت آیت الله ˈمحمدرضا مهدوی کنیˈ و دولت میرحسین موسوی وزیر آموزش و پرورش بود.

محوریت در مبارزات قبل از انقلاب اسلامی ایران در اصفهان همراه با سپهبد شهید صیاد شیرازی و حجت الاسلام احمد سالک رییس کمیسیون فرهنگی مجلس نهم منجر به دستگیری وی شد.

از دیگر سوابق سیاسی پرورش می توان به عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، نامزدی انتخابات ریاست جمهوری(نامزد احتیاطی حزب جمهوری اسلامی) در دو دوره ، قائم مقام دبیرکلی حزب موتلفه اسلامی از سال 1372 تا سال 1380 و عضویت در شورای مرکزی موتلفه اسلامی از سال 1372 تاکنون اشاره کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.