ماجرای کرم حلزون به کجا رسید؟

سلامانه : پایگاه خبری « عصر ایران » در مطلبی با عنوان « ماجرای کرم حلزون به کجا رسید ؟» پرونده بسته نشده نزد افکار عمومی در مورد آگهی های تبلیغی صدا و سیما برای کرم حلزون را پیگیر و با طرح چند سووال آخرین وضعیت آن را جویا شده است.


در این مطلب آمده است : در نتیجه آگهی های صدا و سیما درباره کرم حلزون تعداد بسیار زیادی از مردم این محصول را خریداری و مصرف کرده اند.

چه کسی باید جوابگوی این اقدام و ضرر خریداران باشد؟

آیا صدا و سیما و شرکت تولیدکننده کرم حلزون، پول خریداران را به آنها پس داده اند؟

آیا آنها به خریداران جریمه پرداخت کرده اند؟

چندی پیش آگهی تلویزیون پرشمار و گسترده ای در صداوسیمای ایران برای تبلیغ فروش کرم حلزون پخش شد.

در این آگهی توضیح داده می شد که با استفاده از ترشحات حلزون، کرم و صابونی برای تقویت پوست تولید می شود.

پس از مدتی که پخش این آگهی ادامه داشت ناگهان وزارت بهداشت اعلام کرد کرم حلزون غیر واقعی است و اصولا خبری از حلزون نیست آنچه به این نام تولید و فروخته می شد دروغی بیش نبود.

پس از این اعلام، صدا و سیما هم پخش این آگهی را متوقف کرد.

پیش از این دکتر محمد رضا فاضلی معاون سازمان غذا و دارو با بیان این که علت لغو مجوز کارخانه تولید کننده کرم های حلزون عدم در اختیار داشتن مستندات کافی برای تولید بوده، گفته بود: تبلیغات این محصول در صدا و سیما در مورد اثرات کرم حلزون کاذب و نادرست است و ادعاهایی که در این تبلیغات می شود، اثبات نشده است ضمن این که مستندات لازم برای تولید این محصول و اثرات آ ن به وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی البرز ارائه نشده است.

در این باره این سؤال مطرح می شود.

اول: این آگهی بدون مجوز وزارت بهداشت در صداوسیما پخش شد این در حالی است که همه می دانند صدا و سیما مقررات سختگیرانه ای در زمینه مواد غذایی و وسایل بهداشتی و آرایشی اعمال می کند.

با وجود گذشته چند ماه همچنان این سؤال پاسخ داده نشده است که چگونه صدا و سیما بدون کسب مجوز قانونی از وزارت بهداشت، اقدام به پخش آگهی تلویزیونی کرم حلزون کرده است.

آیا با افراد خطا کار در صدا و سیما مقابله شده است؟ نتیجه چه بوده است؟

دوم: در نتیجه آگهی های صدا و سیما درباره کرم حلزون تعداد بسیار زیادی از مردم این محصول را خریداری و مصرف کرده اند.

تکلیف این افراد چیست؟ چه کسی باید جوابگوی ضرر خریداران باشد؟ آیا صدا و سیما و شرکت تولید کننده کرم حلزون، پول خریداران را به آنها پس داده اند؟

آیا آنها به خریداران جریمه پرداخت کرده اند؟

سوم: چه برخورد و مجازاتی برای تولید کننده کرم حلزون و ارایه دهنده آگهی این محصول قلابی در صدا و سیما در نظر گرفته شد؟ آیا این مجازات عملی شده است؟ 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • sosan شنبه, 7 دی 1392 - ساعت : 12:53:28
    متاسفم برای این مملکت چقدر دزد تو این مملکت است!!!!