آزار زنان باردار ژاپنی در محل کار

آزار زنان باردار ژاپنی در محل کار

سلامانه : باردار شدن باید با خوشی و خوش بینی همراه باشد اما در محیط‌های کار ژاپن، باردار شدن می‌تواند به معنای بدبختی باشد.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «qz»، وقتی یک زن کارمند در ژاپن باردار می‌شود، ممکن است رتبه کارش اش تنزل پیدا کند، اخراج شود، برخورد نامنصفانه‌ای با او شود یا آزار کلامی ببیند.


تحقیقی که وزارت کار ژاپن با حضور 3500 زن 25 تا 44 ساله انجام داده،‌ نشان می‌دهد حدود 50 درصد کارمندان یا کارگران موقت، 5 درصد پاره وقت‌ها، 12 درصد کسانی که همکاری محدود با سقف مشخص دارند و بیش از 20 درصد کارمندان و کارگران ثابت، موقع بارداری با آزار و اذیت روبرو شده‌اند.


اما حرف‌هایی که به آنها زده شده هم حائز اهمیت است.


47.3 درصد داوطلبان گفتند، موقع بارداری به آنها گفته شده «دردسر درست می‌کنند» یا «باید کار کردن را کنار بگذارند». به 21.3 درصد گفته شده قراردادشان تمدید نمی‌شود، 20.5 درصد اخراج شده‌اند و 17.1 درصد هم پاداشی که باید می‌گرفته‌اند را نگرفته‌اند. 15.9 درصد هم ناچار به کنار گذاشتن کار شده‌اند.


40 درصد از شرکت کننده‌ها در نظرسنجی گفتند، رییس مردشان آن‌ها را آزار داده و 20 درصد هم توسط روسای زن اذیت شده بودند. بقیه هم گفتند، همکارانشان آن‌ها را ناراحت کرده‌اند.
ژاپن سومین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.