نادری: پسر من یکی از آن ۶ میلیون بیمار بود

سلامانه :سینا نادری، پسر جوان علیرضا نادری (نویسنده و استاد دانشگاه) بعد از 6 سال مبارزه با بیماری سرطان، روز 19 آذرماه در سن 24 سالگی درگذشت. مراسم بزرگداشت او همراه با درد دل‌های پدرانه و البته انتقاداتی از وضعیت دارو همراه شد.

هفته نامه سلامت نوشت:در بخش پایانی این برنامه، علیرضا نادری در سخنانی گفت: «ماجرای بیماری و درگذشت سینا بار دیگر مرا متولد کرد و این حرف اغراق نیست، شاعرانه نیست، بلکه حقیقتی است که وجود دارد.» این نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر که بعد از درگذشت پسرش درخواست کرده بود جنازه او به مدت 24 ساعت نزدش نگه‌داشته شود، ادامه داد: «خواستم یک شب پسرم را نگه دارند چون امید داشتم شاید به زندگی برگردد. اما خواست خداوند این بود که چنین نشود و ما تسلیم او هستیم.» نادری با اشاره به دشواری یافتن داروی «نگزاوار» که مخصوص بیماران مبتلا به سرطان کبد است، یادآور شد: «در شرایط تحریم، این دارو به سختی پیدا می‌شد، اما از هیچ‌کس گلایه نمی‌کنم و تنها این درد را با شما در میان می‌گذارم. پسر من تنها بیمار سرطانی نبود، ما 6 میلیون بیمار لاعلاج داریم.» این هنرمند تئاتر همچنین اظهار امیدواری کردبیماری و درگذشت پسرش سرآغاز تحول و تولد جدیدی باشد. او گفت: «نتیجه یافته‌های خود را که در مدت بیماری سینا به‌دست آوردم، حتما به رشته تحریر درخواهم آورد.»

اصغر فرهادی، کارگردان برجسته سینمای کشورمان در نامه‌ای خطاب به علیرضا نادری در همین رابطه نوشت: «علیرضاجان! باورم نمی‌شود، هنوز از آخرین دیدارمان در آن شب بارانی زمانی نگذشته، همان دیداری که تو از معجزه گفتی، معجزه رهایی سینای جوانت از مرگ، از ایمان و یقینی که محصول این معجزه در تو بود، گفتی که این معجزه همه چیزت را از هم گسسته و از نو بافته، حتی داستان فیلمنامه‌ای را که پیش‌ترها نوشته بودی و حالا با بهبود معجزه آسای فرزندت به‌هم‌اش ریخته بودی و از نو و سرشار از ایمان و عشق پدرانه باز نگاشته بودی‌اش، محکم و از عمق جان از این معجزه گفتی، آنقدر با اطمینان که جای شکی در رهایی او از رنج این بیماری نبود. از رابطه تازه‌ات با زمین و زمان و تقدیر گفتی، علیرضای دیگری بودی آن شب و من باورم نمی‌شود این بی‌اعتنایی سرنوشت را به ایمان تو به معجزه. علیرضا جان! مرگ تنها سهمی‌‌است که به عدالت بین همگان تقسیم می‌شود، دیر یا زود ما نیز کنار او خواهیم بود.» 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.