این ماده‌ی غذایی از زخم بستر پیشگیری می‌کند

سلامانه :بیماری "زخم بستر" از بیماری‌هایی است که در کنار مراقبت‌های ویژه نیازمند تغذیه‌ی مناسب است.

دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ضمن معرفی روغن ماهی به عنوان یکی از عوامل ترمیم "زخم بستر" گفت: فرد مبتلا به زخم بستر روزانه به مقادیر زیادی ویتامین c نیازمند است که بیشتر در مرکبات یافت می‌شود که علاوه بر آن باید به چنین افراد مکمل ویتامین c داده شود.
وی در ادامه افزود: منبع پروتئین که بیشتر در شیر و تخم‌مرغ انواع گوشت و ماهی دیده می‌شود از مواد ضروری مورد نیاز این افراد است.

کیمیاگر، با بیان این مطلب که روغن ماهی از دیگر مواد مهم تغذیه ای برای درمان و پیشگیری از بیماری زخم بستر است گفت: این روغن ماهی دارای ترکیبات اسیدچرب، امگا3، ویتامین A و D وجود دارد که این روغن با وجود امگا 3 فراوان در خود به سلامت بافت‌های بدن، پوست و به سلامت مغز و اعصاب فرد کمک می‌کند و علاوه بر این در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی مقید است و نقش یک آرامبخش قوی را ایفا می‌کند.

وی اظهار داشت: این روغن کمتر به مصرف خوراکی روزانه می‌رسد و بیشتر به عنوان دارو به بیماران تجویز می‌شود.

وی در ادامه گفت: بیماری" زخم بستر" از بیماری‌هایی است که نیاز به مراقبت‌های پرستاری دارد که در کنار آن تغذیه مناسب می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری و درمان داشته باشد. که در این میان روغن ماهی از جمله خوراکی‌های مفید برای بهبود فرد از بیماری زخم بستر می‌شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.