رایج‌ترین درمان‌های صدمات ناشی از ورزش/ تسکین درد ساق پا و زانو

رایج‌ترین درمان‌های صدمات ناشی از ورزش/ تسکین درد ساق پا و زانو

سلامانه : فواید ورزش از قبیل سوزاندن کالری، تقویت ساختمان استخوان‌ها، مزایای روانی از جمله بهبود خلق و خو و حفاظت در برابر بیماری آلزایمر و ... بر کسی پوشانده نیست.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از healthline با وجود تمام این مزایا ورزش می‌تواند صدمات جبران ناپذیر فیزیکی نیز به همراه داشته باشد. این صدمات حتی با وجود مربیان ورزشی قابل پیشگیری نیست. اما می‌تواند در صورت بروز این صدمات درد آنها را به حداقل رساند.


دردهای زانو از جمله شایعترین دردهای ناشی از ورزش‌های استقامتی است و زمانی رخ می‌دهد که عضروف زانو تحریک و ملتهب شده باشد. کاهش میزان ورزش و استفاده از داروهای ضد التهاب برای این دردها مفید است.


درد در ساق پا نیز از شایعترین آسیب‌ها است که منجر به تورم قلم استخوان می‌شود. استراحت، قرار دادن ساق پا در شیب رو به بالا و استفاده از داروهای ضد التهاب برای این دردها توصیه می‌شود.


کشیدگی تاندون شامل تورم و درد شدید در ناحیه پاشنه پا است که می‌تواند ناشی از پوشیدن کفش‌های غیر استاندارد، و کف پای صاف باشد. استراحت و استفاده از کمپرس یخ به همراه داروهای ضد التهاب برای این دردها مفید است.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.