فشارهای شغلی چه بر سر سلامت ما می‌آورند؟

فشارهای شغلی چه بر سر سلامت ما می‌آورند؟

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، فشار جسمی و روحی محیط کار می تواند تندرستی افراد را در سالمندی به خطر اندازد. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، فشار شغلی و روانی - فرصت اندک برای انجام کار، توقعات بیش از اندازه مدیران و ... - و فشارهای جسمی - عرق کردن، تنگی نفس و فشار عضلانی - تاثیر منفی بر سلامت افراد می گذارد. 


دکتر میکائیل وان بونسدورف، استاد پیر شناسی دانشگاه هلسینکی و سرپرست این مطالعه گفت:«فشار شغلی برخی اوقات مفید است، اما ادامه پیدا کردن آن جان افراد را به خطر می اندازد.»


یافته های یک مطالعه بر روی بیش از پنج هزار کارمند میانسال بخش عمومی فنلاند که از سال 1981 تاکنون با استرس شغلی دست و پنجه نرم می کنند نشان داد، فشار روحی روانی سبب بروز فشار جسمی و بیمار شدن افراد می شود. 


به عنوان مثال، سالانه از هر هزار مرد مبتلا به فشار فیزیکی شغلی، هشت نفر در بیمارستان بستری می شوند، در حالی که از هر هزار نفری که با استرس شغلی دست و پنجه نرم می کنند 20 نفر در مراکز درمانی بستری می شوند. 


دکتر وان بونسدورف گفت:«یافته ای ما نشان می دهند، اکثر کارمندانی که به استرس شغلی مبتلا بودند و در بیمارستان بستری شده اند بیش از 65 سال داشتند.»


دکتر ناخت پلت استاد ایمنی شغلی دانشگاه هلسینکی گفت:«عامل اصلی بستری شدن کارمندان میان سال در بیمارستان، افزایش اختلالات دردناک و غیر قابل برگشت اسکلتی عضلانی است که سبب بروز آرتروز می شود.»


او افزود:«علاوه بر این، استرس شغلی سبب ابتلا کارکنان به چاقی، نارسایی قلبی، فشار خون بالا و دیابت می شود.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.