دختران بریتانیایی، رکوردار مصرف الکل در جهان!

دختران بریتانیایی، رکوردار مصرف الکل در جهان!

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، دختران بریتانیایی بیش از سایر همسالان شان در جهان الکل می نوشند.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، تنها دختران دانمارکی هستند که اندکی کمتر از دختران بریتانیایی الکل می نوشند.


نتایج بررسی های دانشمندان نشان داد بیش از 44 درصد نوجوانان استرالیایی - دو برابر نوجوانان فرانسوی، هلندی، ایتالیایی و آمریکایی - دست کم دو بار در سال مست می کنند. 


پسران نوجوان بریتانیایی رده ششم نوشیدن الکل جهان را پس از همسالان دانمارکی، استونیایی، چکی و اسلوانیایی شان به خود اختصاص داده اند. 
اما پسرهای بریتانیایی بیش از نوجوانان فرانسوی ( 26 درصد )، ایتالیایی ( 19 درصد ) و آمریکایی ( 15 درصد ) الکل می نوشند.


یافته های سازمان توسعه و همکاری اروپا نشان می دهد، ابتلا به نارسایی کبد، نوجوانان دختر و پسر بریتانیایی را به شدت تهدید می کند.


اریک اپلبی، مدیر انجمن پیشگیری از نوشیدن الکل بریتانیا، گفت:«نوجوانان در معرض آگهی های تجاری قرار دارند که نوشیدن الکل را امری عادی جلوه می دهد. برای کمک کردن به نوجوانان باید پخش این تبلیغات متوقف شود.»


او افزود:«دولت باید قیمت فروش نوشابه های الکلی را افزایش دهد و خدمات پیشگیری از اعتیاد به الکل را در دسترس نوجوانان قرار دهد.»


سازمان همکاری اقتصاد و توسعه اروپا با انتشار گزارشی آمار دخترانی که در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا الکل می نوشند را اعلام کرد: ایتالیا ( 14 درصد)، فرانسه ( 17 درصد )، پرتغال ( 18 درصد ) و یونان ( 19 درصد )


یافته های متخصصان سازمان همکاری اقتصاد و توسعه اروپا نشان می دهد، بیش از یک پنجم نوجوانان ساکن کشورهای اتحادیه اروپا، از نوشابه های الکلی می نوشند که والدین شان در خانه نگهداری می کنند. 


جاناتان بردویل، مدیر بخش پیشگیری از اعتیاد به الکل وزارت بهداشت بریتانیا گفت:" آمارها نشان داد، نوشیدن الکل پیش از رسیدن به سن قانونی، مشکلات جسمی و روحی فراوانی برای نوجوانان این کشور ایجاد خواهد کرد. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.