خوردن آدامس برای دختران نوجوان ممنوع

سلامانه :دانشمندان با مطالعه‌ بر روی نوجوانان دریافتند که در حدود ۸۷ درصد از دختران نوجوان که به میزان زیاد آدامس می‌جوند، دچار مشکل سردرد و "میگرن" می‌شوند.

به گزارش شبکه خبر ، اغلب افراد در هنگام استرس آدامس می‌جوند، اما این کار به ویژه در دختران نوجوان باعث بروز مشکلاتی برای سلامتی آنها می‌شود.

یافته‌ها نشان می‌دهند جویدن آدامس باعث ایجاد نوعی استرس و فشار به "مفصل گیجگاهی فکی" یا  مکان اتصال فک به جمجمه می‌گردد و در نهایت باعث ایجاد سردرد در فرد می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند علاوه بر فشار به "جمجمه" دانشمندان علت دیگر بروز سردرد را شیرین کننده‌های مصنوعی مانند "آسپارتام" در اکثر آدامس‌ها عنوان کردند که می‌تواند باعث فشار در اعصاب TMJ (مفصل فکی) و بروز سردرد شود.

دانشمندان در کنار مصرف آدامس موارد دیگری مانند استرس، خستگی، کمبود خواب، گرمای محیط، "بازی‌های چند رسانه‌ای"، سر و صدا، نور خورشید و عدم تغذیه‌ی صحیح را در بروز سردرد به ویژه در میان دختران نوجوان موثر می‌دانند.

پزشکان توصیه می‌کنند دختران نوجوان از مصرف آدامس به میزان زیاد و جویدن آن به مدت طولانی جدا خودداری نمایند. این امر به ویژه به هنگام انجام کارهای پر فشار مانند امتحان و یا مصاحبه‌های شغلی اهمیت دارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • زهرا پنجشنبه, 12 دی 1392 - ساعت : 23:29:42
    لطفا منبع این خبر را ذکر بفرمایید. با تشکر.
    • سلامانه جمعه, 13 دی 1392 - ساعت : 02:01:12
      دوست عزیز، منبع خبر همانطور که در ابتدای پاراگراف دوم آمده است پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر می‌باشد.